Koha 3.4 - en to es translation catalogue (1712 entries)

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( RESERVE.intransit )
en: %s %s %s Item in transit from
es: %s %s %s -tik itema zirkulazioan

note: %1$s:  IF ( RESERVE.wait ) %2$s:  IF ( RESERVE.atdestination ) %3$s:  IF ( RESERVE.found )
en: %s %s %s Item waiting at
es: %s %s %s Itema zain

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  ELSIF ( item.notforloan_per_itemtype ) %4$s:  IF ( item.restrictedopac )
en: %s %s %s Not for loan %s
es: %s %s %s Ez da mailegatzen %s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( subscription_LOO.letter ) %3$s:  IF ( subscription_LOO.hasalert )
en: %s %s %s You have subscribed to email notification on new issues
es: %s %s %s Ale berrien e-mail bidezko notifikaziora harpidetu zara

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  IF ( review.title ) %4$s:  review.title %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  FOREACH subtitl IN review.subtitle %8$s:  subtitl.subfield |html %9$s:  END
en: %s %s %s%s%sNo title%s %s %s%s
es: %s %s %s%s%sIzenbururik gabe%s %s %s%s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  IF ( itemsloo.title ) %4$s:  itemsloo.title |html %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  FOREACH subtitl IN itemsloo.subtitle %8$s:  subtitl.subfield %9$s:  END
en: %s %s %s%s%sNo title%s %s%s%s
es: %s %s %s%s%sIzenbururik gabe%s %s%s%s

note: %1$s:  END %2$s:  END %3$s:  IF ( SEARCH_RESULT.title ) %4$s:  SEARCH_RESULT.title |html %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  FOREACH subtitl IN SEARCH_RESULT.subtitle %8$s:  subtitl.subfield %9$s:  END
en: %s %s %s%s%sNo title%s %s, %s%s
es: %s %s %s%s%sIzenbururik gabe%s %s, %s%s

note: %1$s:  IF ( item.datedue ) %2$s:  IF ( OPACShowCheckoutName ) %3$s:  item.cardnumber %4$s:  item.firstname %5$s:  item.surname %6$s:  ELSE %7$s:  END %8$s:  ELSIF ( item.transfertwhen ) %9$s:  item.transfertfrom %10$s:  item.transfertto %11$s:  item.transfertwhen %12$s:  ELSIF ( item.waiting ) %13$s
en: %s %s Checked out to %s %s %s %s Checked out %s %s In transit from %s to %s since %s %s On hold %s Item withdrawn %s %s
es: %s %sMailegatua %s %s %s %s Mailegatua %s %s %s-(e)tik %s-ra bidean%s %s Erreserbatua %s Erretiratutako itema %s %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSIF ( item.damaged ) %3$s:  ELSE %4$s:  IF ( item.restrictedopac )
en: %s %s Item damaged %s Available %s
es: %s %s Item hondatua %s Eskuragarri %s

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE
en: %s %s Item in transit to
es: %s %s Itema bidean

note: %1$s:  END %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( item.restrictedopac )
en: %s %s Not for loan %s
es: %s %s Ez da mailegatzeko%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( ShowReviewer ) %3$s:  review.firstname %4$s:  review.surname %5$s:  END %6$s:  END
en: %s %s by %s %s%s%s
es: %s %s egilea(k): %s %s%s%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( casServersLoop )
en: %s %s please choose against which one you would like to authenticate:
es: %s %s Mesedez, egiaztatzeko sistema aukeratu:

note: %1$s:  added_count %2$s:  IF ( added_count ==1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %s tag%stags%s successfully added.
es: %s %s etiketa%setiketak%s ongi gehitu da/dira

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s %s%s%sKoha Online%s Catalog %s
es: %s %s%s%sKoha Online%sKatalogoa %s

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  IF ( searchdesc ) %7$s:  IF ( query_desc ) %8$s:  query_desc | html %9$s:  END %10$s:  IF ( limit_desc ) %11$s:  limit_desc | html %12$s:  END %13$s:  ELS
en: %s %s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; %s Results of Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s %s You did not specify any search criteria. %s %s
es: %s %s%s%sKatalogoa %sKoha Online &rsaquo; %s Bilaketaren emaitzak %sfor '%s'%s%s&nbsp;muga(re)kin):&nbsp;'%s'%s %s Ez duzu bilaketa-irizpiderik zehaztu %s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s %s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Add to Your List %s
es: %s %s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Gehitu zure zerrendari %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s %s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Advanced Search %s
es: %s %s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Bilaketa aurreratua %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  FOREACH BORROWER_INF IN BORROWER_INFO %7$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' category_type = BORROWER_INF.category_type firstname = BORROWER_INF.firstname surname = BORROWER_INF.surname
en: %s %s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Library Home for %s %s %s %s
es: %s %s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; liburutegi nagusi honentzat %s %s %s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  IF ( print_basket )
en: %s %s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Your Cart %s
es: %s %s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Zure saskia %s

note: For the first occurrence, %1$s:  firstname %2$s:  surname
en: %s %s's account
es:  %s %s-(r)en kontua

note: %1$s:  bibliotitle %2$s:  IF ( notes ) %3$s:  notes %4$s:  END
en: %s %s(%s)%s arrive ?
es: %s %s(%s)%s iritsi da ?

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( WINDOW_CLOSE ) %3$s:  END
en: %s %sNote: this window will close automatically in 5 seconds%s
es: %s %sOharra: leiho hau automatikoki itxiko da 5 segundu barru%s

note: %1$s:  END %2$s:  IF ( GROUP_RESULT.author )
en: %s %sby
es: %s %segilea:

note: %1$s:  shelvesloo.count %2$s:  IF ( shelvesloo.single ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s %sitem%sitem(s)%s
es: %s %sitem%sitem(ak)%s

note: %1$s:  bibliotitle %2$s:  biblionumber
en: %s (Record no. %s)
es: %s (%s. erregistroa)

note: %1$s:  IF ( GROUP_RESULT.onloancount ) %2$s:  GROUP_RESULT.onloancount %3$s:  END %4$s:  IF ( GROUP_RESULT.wthdrawncount ) %5$s:  GROUP_RESULT.wthdrawncount %6$s:  END %7$s:  IF ( GROUP_RESULT.itemlostcount ) %8$s:  GROUP_RESULT.itemlostcount %9$s:  END %10$s:  IF ( GROUP_RESULT.damagedcount ) %11$s
en: %s Checked out (%s), %s %s Withdrawn (%s), %s %s Lost (%s),%s %s Damaged (%s),%s %s On order (%s),%s %s In transit (%s),%s
es: %s Mailegatuak (%s), %s %s Erretiratuak (%s), %s %s Galdutakoak (%s),%s %s Hondatuak (%s),%s %s Eskatuak (%s),%s %s Bidean (%s),%s

note: %1$s:  IF ( SEARCH_RESULT.onloancount ) %2$s:  SEARCH_RESULT.onloancount %3$s:  END %4$s:  IF ( SEARCH_RESULT.wthdrawncount ) %5$s:  SEARCH_RESULT.wthdrawncount %6$s:  END %7$s:  UNLESS ( SEARCH_RESULT.hidelostitems ) %8$s:  IF ( SEARCH_RESULT.itemlostcount ) %9$s:  SEARCH_RESULT.itemlostcount %10$s
en: %s Checked out (%s), %s %s Withdrawn (%s), %s %s%s Lost (%s),%s%s %s Damaged (%s),%s %s On order (%s),%s %s On hold (%s),%s %s In transit (%s),%s
es: %s Prestados (%s), %s %s Erretiratuak (%s), %s %s%s Galduak (%s),%s%s %s Hondatuak (%s),%s %s Pedidos (%s),%s %s Erreserbatuajk (%s),%s %s Zirkulazioan (%s),%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( koha_spsuggest )
en: %s Did you mean:
es: %s Esan nahi zenuen:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  ELSIF ( item.itemnotforloan ) %4$s:  IF ( item.notforloanvalue ) %5$s:  item.notforloanvalue %6$s:  IF ( item.restrictedopac )
en: %s Item lost %s %s %s %s %s
es: %s Galdutako itema %s %s %s %s %s

note: %1$s:  ELSE
en: %s Item waiting to be pulled from
es: %s-(e)tik erretiratua izateko zain dagoen itema

note: %1$s:  issues_count
en: %s Item(s) Checked Out
es: %s Mailegatutako item(ak)

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF ( bartotal )
en: %s No Private Lists %s %s
es: %s Ez dago zerrenda pribaturik %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF ( pubtotal )
en: %s No Public Lists %s %s
es: %s Ez dago zerrenda publikorik %s %s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s No results found. %s
es: %s Ez da emaitzarik aurkitu. %s

note: %1$s:  IF ( searchdesc )
en: %s No results match your search for
es: %s Bilaketa honetarako ez dago emaitzarik:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  IF ( ISSUE.too_many )
en: %s Not renewable%s
es: %s Ezin da berriztatu%s

note: %1$s:  IF ( PassMismatch ) %2$s:  END %3$s:  IF ( ShortPass ) %4$s:  minpasslen %5$s:  END %6$s:  IF ( WrongPass ) %7$s:  END
en: %s Passwords do not match. Please re-type your new password. %s %s Your new password must be at least %s characters long %s %s Your current password was entered incorrectly. If this problem persists, please ask a librarian to re-set your password for you. %s
es: %s Pasahitza ez dator bat. Mesedez, sartu berriro pasahitza %s %s Pasahitz berriak, gutxienez %s karaktere izan behar du%s %s Pasahitza gaizki sartu da. Arazo honek badirau,  mesedez eskatu liburuzainari pasahitzaren reseta  egiteko %s

note: %1$s:  END
en: %s Please see a member of the library staff.
es: %sMesedez, liburutegiko langileren batekin egon.

note: %1$s:  LibraryName |html
en: %s Search
es: %s Bilatu

note: %1$s:  LibraryName |html %2$s:  IF ( query_desc ) %3$s:  query_desc |html %4$s:  END %5$s:  IF ( limit_desc ) %6$s:  limit_desc |html %7$s:  END
en: %s Search %sfor '%s'%s%s&nbsp;with limit(s):&nbsp;'%s'%s
es: %s Bilatu %srako %s'%s%s&nbsp;mug(ar)ekin:&nbsp;'%s'%s

note: %1$s:  LibraryName
en: %s Self Checkout System
es: %s Automailegu-sistema

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %s You did not specify any search criteria. %s
es: %s Ez duzu bilaketa-irizpiderik zehaztu. %s

note: %1$s:  UNLESS ( count ) %2$s:  ELSE
en: %s You have never borrowed anything from this library. %s
es: %sEz duzu inoiz mailegurik eskatu liburutegi honetan. %s

note: %1$s:  resul.used
en: %s biblios
es: %s erregistroak

note: %1$s:  IF ( XISBN.author ) %2$s:  XISBN.author |html %3$s:  END %4$s:  IF ( XISBN.copyrightdate ) %5$s:  XISBN.copyrightdate %6$s:  END %7$s:  IF ( XISBN.publishercode )
en: %s by %s%s%s &copy;%s%s%s
es: %s egilea: %s%s%s &copy;%s%s%s

note: %1$s:  count
en: %s records
es: %s erregistroak

note: %1$s:  IF ( RESERVE.formattedwaitingdate ) %2$s:  RESERVE.formattedwaitingdate %3$s:  END
en: %s since %s%s
es: %s -(e)tik %s%s

note: %1$s:  IF ( itemsloo.ITEM_RESULTS ) %2$s:  FOREACH ITEM_RESULT IN itemsloo.ITEM_RESULTS %3$s:  ITEM_RESULT.homebranch %4$s:  IF ( ITEM_RESULT.location_opac ) %5$s:  ITEM_RESULT.location_opac %6$s:  END %7$s:  IF ( ITEM_RESULT.itemcallnumber ) %8$s:  ITEM_RESULT.itemcallnumber %9$s:  IF ( loop.last )
en: %s%s %s%s, %s%s %s (%s)%s.%s,%s %s %s%sThis record has no items.%s
es: %s%s %s%s, %s%s %s (%s)%s.%s,%s %s %s%sErregistro honek ez dauka itemik%s

note: %1$s:  IF ( shelveslooppri.count ) %2$s:  shelveslooppri.count %3$s:  IF ( shelveslooppri.single ) %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  ELSE %7$s:  END
en: %s%s %sitem%sitems%s%sEmpty%s
es: %s%s %sitem%sitem(ak)%s%sHutsik%s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  LibraryName
en: %s%s &rsaquo; Self Checkout
es: %s%s &rsaquo; Automailegua

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  LibraryName
en: %s%s &rsaquo; Self Checkout
es: %s%s &rsaquo; Automailegua

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  LibraryNameTitle or "Koha Online" %3$s:  firstname %4$s:  surname %5$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s Catalog &rsaquo; Account for %s %s %s
es: %s%s Katalogoa &rsaquo; %s %s %s-(r)en kontua

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  LibraryNameTitle or "Koha Online" %3$s:  title %4$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s Catalog &rsaquo; Comments on %s %s
es: %s%s Katalogoa &rsaquo;Kontua %s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  LibraryNameTitle or "Koha Online" %3$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s Catalog &rsaquo; ISBD %s
es: %s%s Katalogoa &rsaquo; ISBD %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  LibraryNameTitle or "Koha Online" %3$s:  title |html %4$s:  FOREACH USER_INF IN USER_INFO %5$s:  USER_INF.firstname %6$s:  USER_INF.surname %7$s:  END %8$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc' %9$s:  INCLUDE 'calendar.inc'
en: %s%s Catalog &rsaquo; Placing hold %s for %s%s %s%s %s %s
es: %s%s Katalogoa &rsaquo; Erreserba egiten %s para %s%s %s%s %s %s

note: %1$s:  deleted_count %2$s:  IF ( deleted_count ==1 ) %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s tag%stags%s successfully deleted.
es: %s%s etiketa%setiketak%s ongi ezabatua(k).

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %4$s:  LibraryNameTitle %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  ELSE %8$s:  END %9$s:  FOREACH BORROWER_INF IN BORROWER_INFO %10$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' category_type = BORROWER_INF.category_type firstname 
en: %s%s%s%s%sKoha Online%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Updating Details for %s %s %s %s
es: %s%s%s%s%sKoha Online%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; %s %s %s %s-(r)en xehetasunak eguneratzen

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %4$s:  LibraryNameTitle %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  ELSE %8$s:  END %9$s:  FOREACH BORROWER_INF IN BORROWER_INFO %10$s:  BORROWER_INF.firstname %11$s:  BORROWER_INF.surname %12$s:  END %13$s:  INCLUDE 
en: %s%s%s%s%sKoha Online%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Updating Details for %s%s %s%s %s
es: %s%s%s%s%sKoha Online%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Xehetasunak eguneratzen %s%s %s%s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  IF ( total ) %7$s:  ELSE %8$s:  END %9$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; %sAuthority Search Result%sNo results found%s %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; %sAutoritateen bilaketaren emaitza%sEz da emaitzarik aurkitu%s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  IF ( viewshelf ) %7$s:  shelfname |html %8$s:  ELSE %9$s:  END %10$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; %sContents of %s%sMy Lists%s%s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; %sEdukiak %s%sNire zerrendak%s%s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  IF ( op_add ) %7$s:  END %8$s:  IF ( op_else ) %9$s:  END %10$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; %sEnter a new purchase suggestion%s %sPurchase Suggestions%s %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; %sErosketa-iradokizun berri bat sartu%s %sErosketa-iradokizunak%s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  firstname %7$s:  surname %8$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Account for %s %s %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; %s %s %s-ren kontua

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  FOREACH BORROWER_INF IN BORROWER_INFO %7$s:  BORROWER_INF.firstname %8$s:  BORROWER_INF.surname %9$s:  END %10$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Account for %s%s %s%s %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Kontua %s%s %s%s %s-rentzat

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; An Error Has Occurred %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Errorea jazo da %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Browse by author or subject %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Arakatu egile edo gaiaren arabera %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  title |html %7$s:  FOREACH subtitl IN subtitle %8$s:  subtitl.subfield |html %9$s:  END %10$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Details for: %s%s, %s%s %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo;  %s%s, %s%s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Download cart%s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Saskia behera kargatu%s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Download list%s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Zerrenda behera kargatu%s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc' %7$s:  IF ( displayhierarchy )
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Entry %s %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Sarrera %s %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; ISBD %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; ISBD %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; ISBD View %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; ISBD ikuspena %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  biblionumber %7$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; MARC Details for Record No. %s %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo;  %s %s zenbakidun erregistroaren MARC xehetasunak

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Most Popular Titles %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Izenbururik zabalduenak %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  firstname %7$s:  surname %8$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Personal Details for %s %s %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; %s %s %s-ren xehetasun pertsonalak

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  firstname %7$s:  surname %8$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Privacy management for %s %s %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo;  %s %s %s -rentzako pribatutasun-kudeaketa

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Recent Comments %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Azken iruzkinak %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Sending Your Cart %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Zure saskia bidaltzen %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Sending Your List %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Zure zerrenda bidaltzen %s

note: For the first occurrence, %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Serials %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Aldizkako argitalpenak %s

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  bibliotitle %7$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Subscription information for %s %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Catálogo &rsaquo; %s %s -rentzako harpidetza-informazioa

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %3$s:  LibraryNameTitle %4$s:  ELSE %5$s:  END %6$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %s%s%s%sKoha Online%s Catalog &rsaquo; Tags %s
es: %s%s%s%sKoha Online%s Katalogoa &rsaquo; Etiketak %s

note: %1$s:  IF ( LibraryName ) %2$s:  LibraryName %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sKoha Online Catalog%s
es: %s%s%sKoha Online Katalogoa%s

note: %1$s:  IF ( RESERVE.expirationdate ) %2$s:  RESERVE.expirationdate %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNever Expires%s
es: %s%s%sEz da inoiz iraungitzen%s

note: %1$s:  IF ( SEARCH_RESULT.title ) %2$s:  SEARCH_RESULT.title |html %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: %s%s%sNo title%s
es: %s%s%sIzenbururik gabe%s

note: %1$s:  UNLESS ( OPACViewOthersSuggestions ) %2$s:  IF ( loggedinusername ) %3$s:  END %4$s:  END
en: %s%sMy %s%sPurchase Suggestions
es: %s%sNire %s%sErosketa-iradokizunak

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' ifirstname = BORROWER_INF.firstname surname = BORROWER_INF.surname othernames = BORROWER_INF.othernames cardnumber = BORROWER_INF.cardnumber
en: %s's account
es:  %s-ren kontua

note: %1$s:  IF ( bibitemloo.author ) %2$s:  bibitemloo.author %3$s:  END %4$s:  UNLESS ( bibitemloo.holdable ) %5$s:  IF ( bibitemloo.already_reserved )
en: %s, by %s%s %s %s
es: %s, %s%s %s %s

note: %1$s:  IF ( OVERDUE.debarred ) %2$s:  ELSIF ( OVERDUE.status )
en: %sAccount Frozen %s
es: %sBlokeatutako kontua %s

note: %1$s:  IF ( facets_loo.type_label_Authors ) %2$s:  END %3$s:  IF ( facets_loo.type_label_Titles ) %4$s:  END %5$s:  IF ( facets_loo.type_label_Topics ) %6$s:  END %7$s:  IF ( facets_loo.type_label_Places ) %8$s:  END %9$s:  IF ( facets_loo.type_label_Series ) %10$s:  END %11$s:  UNLESS ( singleBranc
en: %sAuthors%s %sTitles%s %sTopics%s %sPlaces%s %sSeries%s %s %sLibraries%s %s
es: %sEgilea%s %sIzenburuak%s %sGaiak%s %sLekuak%s %sSerieak%s %s %sLiburutegiak%s %s

note: %1$s:  IF ( latestserial.status1 ) %2$s:  ELSE %3$s:  IF ( latestserial.status2 ) %4$s:  ELSE %5$s:  IF ( latestserial.status3 ) %6$s:  ELSE %7$s:  IF ( latestserial.status4 ) %8$s:  ELSE %9$s:  IF ( latestserial.status5 ) %10$s:  END %11$s:  END %12$s:  END %13$s:  END %14$s:  END
en: %sAwaited %s %sArrived %s %sLate %s %sMissing %s %sNot Issued %s %s %s %s %s
es: %sZain %s %sIritsia %s %sAtzeratua %s %sGalduta %s %sMailegatu gabea %s %s %s %s %s

note: %1$s:  IF ( starting_homebranch ) %2$s:  starting_homebranch %3$s:  END %4$s:  IF ( starting_location ) %5$s:  starting_location %6$s:  END %7$s:  IF ( starting_ccode ) %8$s:  starting_ccode %9$s:  END
en: %sBrowsing %s Shelves%s%s, Shelving Location: %s%s%s, Collection Code: %s%s
es: %sNabigatzen %s Apalak%s%s, Kokapena: %s%s%s, Bilduma-kodea: %s%s

note: %1$s:  IF ( ccodesearch ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sCollection%sItem type%s
es: %sBilduma%sItem mota%s

note: %1$s:  IF ( sex == 'F' ) %2$s:  END %3$s:  IF ( sex == 'M' ) %4$s:  END
en: %sFemale%s %sMale%s
es: %sEmakumezkoa%s %sGizonezkoa%s

note: %1$s:  IF ( messaging_preference.Item_Due ) %2$s:  ELSIF ( messaging_preference.Advance_Notice ) %3$s:  ELSIF ( messaging_preference.Upcoming_Events ) %4$s:  ELSIF ( messaging_preference.Hold_Filled ) %5$s:  ELSIF ( messaging_preference.Item_Check_in ) %6$s:  ELSIF ( messaging_preference.Item_Checko
en: %sItem Due %sAdvance Notice %sUpcoming Events %sHold Filled %sItem Check-in %sItem Checkout %sUnknown %s
es: %sDataren itema %sAurreratutako oharra %sHurrengo jazoerak %sErreserba osoa%sItemaren itzulketa%sItemaren mailegutza %sEzezaguna %s

note: %1$s:  ELSE
en: %sLimit to
es: %sMugatu:

note: %1$s:  INCLUDE 'doc-head-open.inc' %2$s:  INCLUDE 'doc-head-close.inc'
en: %sMARC View%s
es: %s MARC ikuspegia%s

note: %1$s:  IF ( ERROR.scrubbed ) %2$s:  END %3$s:  IF ( ERROR.scrubbed_all ) %4$s:  END %5$s:  IF ( ERROR.empty ) %6$s:  END
en: %sNote: your comment contained illegal markup code. It has been saved with the markup removed, as below. You can edit the comment further, or cancel to retain the comment as is. %s %sError! Your comment was entirely illegal markup code. It has NOT been added.%s %sError! You cannot add an empty comment. Please add content or cancel.%s
es: %sOharra: zure iruzkinak kode ilegala zeukan. Ikus dezakezunez, kode hori gabe gordea izan da. Jarraitu dezakezu edizioarekin, edo bertan behera utzi eta iruzkina dagoen moduan utzi. %s %sErrorea! Zure iruzkinak kode ilegala zeukan. Ez da gehitu.%s %sErrorea! Ezin duzu hutsik dagoen iruzkin bat gehitu. Mesedez, edukia sartu edo bertan behera utzi. %s

note: %1$s:  ELSIF ( OVERDUE.onreserve ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sOn Reserve %sNo renewals left %s
es: %sErreserban %sBerritze gehiagorik ez %s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( shelveslooppri.viewcategory1 ) %2$s:  END %3$s:  IF ( shelveslooppri.viewcategory2 ) %4$s:  END %5$s:  IF ( shelveslooppri.viewcategory3 ) %6$s:  END
en: %sPrivate%s %sPublic%s %sOpen%s
es: %sPribatua%s %sPublikoa%s %sIrekia%s

note: %1$s:  IF ( suggestions_loo.ASKED ) %2$s:  END %3$s:  IF ( suggestions_loo.CHECKED ) %4$s:  END %5$s:  IF ( suggestions_loo.ACCEPTED ) %6$s:  END %7$s:  IF ( suggestions_loo.ORDERED ) %8$s:  END %9$s:  IF ( suggestions_loo.REJECTED ) %10$s:  END %11$s:  IF ( suggestions_loo.AVAILABLE ) %12$s:  END %
en: %sRequested%s %sChecked by the library%s %sAccepted by the library%s %sOrdered by the library%s %sSuggestion declined %s %sAvailable in the library%s %s(%s)%s
es: %sBeharrezkoa%s %sLiburutegiak baieztatua%s %sLiburutegiak onartua%s %sLiburutegiak eskatua%s %sIradukizun ez-onartua %s %sLiburutegian eskuragarri%s %s(%s)%s

note: %1$s:  IF ( available )
en: %sShowing only
es: %sErakusten soilik

note: %1$s:  IF ( confirm_renew_issue ) %2$s:  END
en: %sThis item is already checked out to you.%s
es: %sItem hau zuri mailegatuta dago jadanik%s

note: For the first occurrence, %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sThis record has no items.%s
es: %sErregistro honek ez du itemik%s

note: %1$s:  IF ( serial.status1 ) %2$s:  END %3$s:  IF ( serial.status2 ) %4$s:  END %5$s:  IF ( serial.status3 ) %6$s:  END %7$s:  IF ( serial.status4 ) %8$s:  END %9$s:  IF ( serial.status5 ) %10$s:  END %11$s:  IF ( serial.status7 ) %12$s:  END %13$s:  IF ( serial.notes ) %14$s:  serial.notes %15$s:  
en: %sWaiting%s %sArrived%s %sLate%s %sMissing%s %sNot Available%s %sClaimed%s %s(%s)%s
es: %sZain%s %sIritsia%s %sAtzeratuta%s %sGaldutakoa%s %sEz eskuragarri%s %sEskatua%s %s(%s)%s

note: %1$s:  IF ( itemLoo.waitingdate ) %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  IF ( itemLoo.waitingdate ) %5$s:  ELSE %6$s:  END %7$s:  itemLoo.ExpectedAtLibrary %8$s:  IF ( itemLoo.waitingdate ) %9$s:  itemLoo.waitingdate %10$s:  ELSE %11$s:  IF ( itemLoo.reservedate ) %12$s:  itemLoo.reservedate %13$s:  END %14$
en: %sWaiting%sOn hold%s for patron %sat%sexpected at%s %s since %s%s%s%s%s%s%s.
es: %sZain%sErreserbatua%s bazkidearentzat %sat%szain%s %s %s%s%s%s%s%s%s-tik.

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( ISSUE.charges ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sYes%sNo%s
es: %sBai%sEz%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: %sa list:%s
es: %szerrenda bat:%s

note: For the first occurrence, %1$s:  IF ( itemsloo.author )
en: %sby
es: %segilea(k):

note: %1$s:  IF ( author ) %2$s:  author %3$s:  END
en: %sby %s%s
es: %segilea(k): %s%s

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END %3$s:  IF ( BORROWER_INF.OPACPatronDetails )
en: %scontact information%s on file. Please contact the library%s or use the
es: %skontaktuaren informazioa%s eskuragarri. Liburutegiarekin harremanetan jarri%s edo erabili

note: %1$s:  IF ( paramsloo.single ) %2$s:  ELSE %3$s:  END
en: %sentry%sentries%s.
es: %ssarrera%ssarrera dauka%s.

en: &laquo; Previous
es: &laquo; Aurrekoa

en: &lt;&lt; Previous
es: &lt;&lt; Aurrekoa

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Author Phrase
es: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Egilea esaldi bezala

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Call Number
es: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Kokapen-kodea

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference Name
es: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Batzarraren izena

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Conference Name Phrase
es: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Batzarraren izenaren esaldia bezala

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Corporate Name
es: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Erakundearen izena

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal Name
es: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Izen pertsonala

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Personal Name Phrase
es: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp;  Pertsona izenaren esaldia bezala

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Subject Phrase
es: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Gaiaren esaldia

en: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Title Phrase
es: &nbsp;&nbsp;&nbsp;&nbsp; Izenburuaren esaldia

note: %1$s:  LEVEL_LOO.number
en: (%s biblios)
es: (%s erregistroak)

note: For the first occurrence, %1$s:  ISSUE.renewsleft %2$s:  ISSUE.renewsallowed
en: (%s of %s renewals remaining)
es: (%s de %s falta diren berritzeak)

note: For the first occurrence, %1$s:  overdues_count
en: (%s total)
es: (%s guztira)

en: (Checked out)
es: (Mailegatua)

en: (Not supported by Koha)
es: (Kohak ez-onartua)

en: (Not supported yet)
es: (Oraindik ez-onartua)

en: (On hold)
es: (Erreserbatua)

en: (Optional)
es: (Aukerakoa)

en: (Optional, default 0)
es: (Aukerakoa, lehenetsia 0)

en: (Optional, default 1)
es: (Aukerakoa, lehenetsia 1)

en: (Required)
es: (Beharrezkoa)

en: (Use OAI-PMH instead)
es: (Erabili, berriz OAI-PMH)

en: (Use OPAC instead)
es: (Erabili, berriz OPAC)

en: (Use SRU instead)
es: (Erabili, berriz SRU)

note: For the first occurrence, %1$s:  GROUP_RESULT.timestamp
en: (modified on %s)
es: (aldatua:  %s)

note: %1$s:  koha_new.newdate
en: (published on %s)
es: (argitaratua hemen: %s)

note: %1$s:  FOREACH relate IN related %2$s:  relate.related_search %3$s:  END
en: (related searches: %s%s%s)
es: (erlazionatutako bilaketak: %s%s%s)

en: , none of these items can be placed on hold.
es: , item hauek ezin dira erreserbatu

en: , you cannot place holds because the library doesn't have up-to-date
es: , ezin duzu erreserbarik egin liburutegia ez dagoelako eguneratura

en: , you cannot place holds because your account has been frozen.
es: , ezin duzu erreserbarik egin zure kontua blokeatuta dagoelako

en: , you cannot place holds because your library card has been marked as lost or stolen.
es:  , ezin duzu erreserbarik egin zure txartela galduta edo lapurtuta moduan markatuta dagoelako

note: SCRIPT
en: - You must enter a List Name
es: - Zerrenda-izen bat sartu behar duzu

note: SCRIPT
en: - You must enter a Title
es: - Izenburu bat sartu behar duzu

en: -- Choose --
es: -- Aukeratu --

en: -- Choose Format --
es: -- Formatua aukeratu --

en: -- none --
es: -- bat ere ez --

note: %1$s:  IF ( comment ) %2$s:  comment %3$s:  END %4$s:  FOREACH BIBLIO_RESULT IN BIBLIO_RESULTS %5$s:  BIBLIO_RESULT.title %6$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.subtitle ) %7$s:  BIBLIO_RESULT.subtitle %8$s:  END %9$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.HASAUTHORS ) %10$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %11$s:  BIBLIO_RESULT.aut
en: --------------------------------------------- %s %s %s %s%s%s %s%s%s Author(s): %s%s%s%s%s; %s%s%s%s%s%s%s; %s%s%s%s%s%s ISBN: %s%s %sPublished by: %s%s%s in %s%s%s, %s%s%s, %s%s%s Collection: %s%s%s Subject: %s%s%s Copyright year: %s%s%s Notes : %s%s%s Unified title: %s%s%s Serial: %s%s%s Dewey: %s%s%s Classification: %s%s%s LCCN: %s%s%s url : %s%s In the online catalog: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s Items : %s %s %s %s(%s)%s %s%s --------------------------------------------- %s
es: --------------------------------------------- %s %s %s %s%s%s %s%s%s Egile(ak): %s%s%s%s%s; %s%s%s%s%s%s%s; %s%s%s%s%s%s ISBN: %s%s %sArgitatzailea: %s%s%s (e)an %s%s%s, %s%s%s, %s%s%s Bilduma: %s%s%s Gaia: %s%s%s  copyright urtea: %s%s%s Oharrak : %s%s%s Izenburu bateratua: %s%s%s Seriea: %s%s%s Dewey: %s%s%s Sailkapena: %s%s%s LCCN: %s%s%s url : %s%s "On line" katalogoan: %s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s Ítems : %s %s %s %s(%s)%s %s%s --------------------------------------------- %s

note: %1$s:  IF ( comment ) %2$s:  comment %3$s:  END %4$s:  FOREACH BIBLIO_RESULT IN BIBLIO_RESULTS %5$s:  BIBLIO_RESULT.title %6$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.subtitle.size ) %7$s:  FOREACH subtitle IN BIBLIO_RESULT.subtitle %8$s:  subtitle.subfield %9$s:  END %10$s:  END %11$s:  IF ( BIBLIO_RESULT.author ) %1
en: --------------------------------------------- %s %s %s %s%s%s %s%s%s%s%s by %s%s %s Additional author(s): %s%s%s %s%s%s; %s %s%s%s%s ISBN: %s%s %sPublished by: %s%s%s in %s%s%s, %s%s%s, %s%s%s Collection: %s%s%s Subject: %s%s%s Copyright year: %s%s%s Notes : %s%s%s Unified title: %s%s%s Serial: %s%s%s Dewey: %s%s%s Classification: %s%s%s LCCN: %s%s%s url : %s%s%s In the online catalog: http://%s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s%s Items : %s %s %s %s(%s)%s %s%s --------------------------------------------- %s
es: --------------------------------------------- %s %s %s %s%s%s %s%s%s%s%s por %s%s %s Beste egile(ak): %s%s%s %s%s%s; %s %s%s%s%s ISBN: %s%s %sArgitaltzailea: %s%s%s en %s%s%s, %s%s%s, %s%s%s Bilduma: %s%s%s Gaia: %s%s%s  copyright urtea: %s%s%s Notas : %s%s%s Izenburu bateratua: %s%s%s Seriea: %s%s%s Dewey: %s%s%s Bilduma: %s%s%s LCCN: %s%s%s url : %s%s%s "On line" katalogoan: http://%s/cgi-bin/koha/opac-detail.pl?biblionumber=%s%s Items : %s %s %s %s(%s)%s %s%s --------------------------------------------- %s

en: . Once you've confirmed the deletion, no one can retrieve the list!
es: .  Behin ezabaketa baieztatuz gero, ezin da zerrenda berreskuratu!

en: ...or...
es: ...edo...

en: 10 titles
es: 10 izenburu

en: 100 titles
es: 100 izenburu

en: 12 months
es: 12 hilabete

en: 15 titles
es: 15 izenburu

en: 20 titles
es: 20 izenburu

en: 3 months
es: 3 hilabete

en: 30 titles
es: 30 izenburu

en: 40 titles
es: 40 izenburu

en: 50 titles
es: 50 izenburu

en: 6 months
es: 6 hilabete

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: : %sa list:%s
es: : %szerrenda bat:%s

en: ; Audience:
es: ; Norentzat:

en: ; Format:
es: ; Formatua:

en: ; Literary form:
es: ; Forma literarioa:

en: ; Nature of contents:
es: ; Edukien izaera:

en: ; Type of computer file:
es: ; Ordenagailu-fitxategi mota:

en: ; Type of continuing resource:
es: ; Baliabide-jarraitu mota:

en: ; Type of visual material:
es: ; Ikus-material mota:

en: A List named
es: Izeneko zerrenda

en: A record matching barcode
es: Aldi bereko inbentariodun erregistroa

en: A specific copy
es: Kopia jakin bat

en: About the Author
es: Egutegiari buruz

note: SCRIPT
en: About the calendar
es: Acerca del autor           Egileari buruz

en: Absorbed by:
es: Honek bereganatua:

en: Absorbed in part by:
es: Bereganatu du honek:

en: Absorbed in part:
es: Hein batean bereganatu du honek:

en: Absorbed:
es: Bereganatua:

en: Abstract:
es: Laburpena:

en: Abstracts/summaries
es: Laburpenak

en: Access Denied
es: Sarbide ukatua

note: %1$s:  UNLESS ( BORROWER_INF.OPACPatronDetails )
en: According to our records, we don't have up-to-date %s
es: Gure erregistroen arabera, ez daukagu %s eguneratuta

en: Acquired in the last:
es: Azkena jasotakoa:

en: Acquisition Date: Newest to Oldest
es: Jasotze-data: berrienetik zaharrenera

en: Acquisition Date: Oldest to Newest
es: Jasotze-data:

en: Actions:
es: Ekintzak:

note: INPUT type=submit name=tagsel_button
en: Add
es: Gehitu

note: %1$s:  total %2$s:  IF ( singleshelf )
en: Add %s items to %s
es: Gehitu %s item zerrenda honi: %s

note: A
en: Add another field
es: Gehitu beste eremu bat

note: %1$s:  IF ( singleshelf )
en: Add to %s
es: Gehitu %s

en: Add to Cart
es: Sartu saskian

en: Add to Your Cart
es: Sartu saskian

en: Add to Your Cart
es: Sartu saskian

en: Add to a New List:
es: Gehitu zerrenda berri bati:

en: Add to a list
es: Gehitu zerrenda bati

en: Add to list:
es: Gehitu zerrendari:

note: SCRIPT
en: Add to list:
es: Gehitu zerrendari:

note: SCRIPT
en: Add to:
es: Gehitu:

en: Add your own review
es: Gehitu zure iruzkina

note: %1$s:  review.datereviewed %2$s:  IF ( review.your_comment )
en: Added %s %s by
es: Iruzkinaren sarrera-data: %s %s

en: Additional Content Types for Books/Printed Materials
es: Material osagarriakl/Inprimatutako materiala

en: Address:
es: Helbidea:

en: Adolescent;
es: Batxilergoa;

en: Adult
es: Heldua

en: Adult, General
es: Heldua, Orokorra

en: Adult, serious
es: Heldua, serioa

en: Adult;
es: Helduak;

en: Advanced Search
es: Bilaketa aurreratua

en: All Libraries
es: Liburutegi guztiak

en: All Tags
es: Etiketa guztiak

en: All branches
es: Egoitza guztiak

en: All collections
es: Bilduma guztiak

en: All item types
es: Item mota guztiak

en: All libraries
es: Liburutegi guztiak

en: Also note that you must return all checked out items before your card expires.
es:  Jakizu zure txartela iraungi baino lehenago mailegu guztiak itzuli behar dituzula

en: Alternate Address:
es: Ordezko helbidea:

en: Alternate Contact Details
es: Ordezko kontaktuaren xehetasunak

en: Alternate Contact Information
es:  Ordezko kontaktuaren informazioa

en: Alternate Contact:
es: Ordezko kontaktua:

en: Amazon Reviews
es: Amazon laburpenak

en: Amount
es: Monto

en: Amount Outstanding
es: Ordaindu gabeko zenbatekoa

en: An Error has Occurred
es: Errorea jazo da

en: An error occurred when sending your message to the administrator. Please visit the library to update your personal details.
es: Errore bat jazo da zure mezua administratzaileari bidaltzean. Mesedez, joan liburutegira zure xehetasun pertsonalak eguneratzeko.

en: An error occurred while try to process your request.
es: Errore bat jazo da zure eskaera prozesatzean.

en: Analytics:
es: Analitikoak:

en: Anamorfisk kart
es: Mapa anamorfikoa

en: Andre typer innhold
es: Beste eduki mota bat

en: Andre typer periodika
es: Beste aldizkako argitalpen-mota

en: Anmeldelser
es: Iruzkinak

en: Annen filmtype
es: Beste film mota bat

en: Annen globustype
es: Beste globo mota bat

en: Annen karttype
es: Beste mapa mota bat

en: Annen materialtype
es: Beste material mota bat

en: Annen mikroformtype
es: Beste mikroforma mota bat

en: Annen type gjenstand
es: Beste objektu mota bat

en: Annen type videoopptak
es: Beste bideo mota

en: Annet lagringsmedium
es: Beste memoria-mota

en: Annet lydmateriale
es: Beste audio mota bat

en: Annual
es: Urtekoa

en: Antologi
es: Antologia

en: Any
es: Edozein

en: Any Audience
es: Edozein hartzaile

en: Any Content
es: Edozein eduki

en: Any Format
es: Edozein formatu

en: Any Phrase
es: Edozein esaldi

en: Any Word
es: Edozein hitz

en: Any regularity
es: Edozein erregulartasun

en: Any type
es: Mota

en: Anyone
es: Edozein

note: SCRIPT
en: April
es: Artikulua

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to cancel this hold?
es: Ziur zaude erreserba hau bertan behera utzi nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete this list?
es: Ziur zaude zerrenda hau ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to delete your search history?
es: Ziur zaude zure bilaketa-historiala ezabatu nahi duzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to empty your cart?
es: Ziur zaude zure saskia hustu nahi duzula ?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove the selected items?
es: Ziur zaude aukeratutako itemak ezabatu nahi dituzula?

note: SCRIPT
en: Are you sure you want to remove these items from the list?
es:  Ziur zaude zerrendako item hauek ezabatu nahi dituzula?

en: Article
es: Artikulua

note: %1$s:  subscription.branchcode
en: At branch: %s
es: Egooitzan: %s

note: %1$s:  subscription.branchname
en: At library: %s
es: Liburutegian: %s

en: Atlas
es: Atlasak

en: Audience
es: Hartzaileak

en: Audience:
es: Hartzaileak:

en: Audiovisual Profile:
es: Ikus-entzunezko profila:

en: Authenticates a user's login credentials and returns the identifier for the patron.
es:  Erabiltzailearen sarrera-agiriak egiaztatu ditu eta bazkidearen identifikatzailea itzultzen du

note: OPTGROUP
en: Author
es: Egilea

en: Author (A-Z)
es: Egilea (A-Z)

en: Author (Z-A)
es: Egilea (Z-A)

en: Author Notes provided by Syndetics
es:  Syndetics-ek emandako egile-oharrak

en: Author(s)
es: Egilea(k)

en: Author:
es: Egilea:

en: Authority search results
es:  Autoritatearen araberako bilaketaren emaitzak

en: Authorized Headings
es:  Baimendutako goiburuak

en: Authors:
es: Egileak:

en: Availability
es: Erabilgarritasuna

en: Availability:
es: Erabilgarritasuna:

en: Availability:
es: Erabilgarritasuna:

en: Available Issues
es: Ale eskuragarriak

note: %1$s:  AmazonTld
en: Average Rating (from Amazon%s):
es: Batez besteko kalifikazioa (Amazon-ena%s):

en: Avis
es: Prentsa

en: Awards:
es: Sariak:

en: Awards:
es: Sariak:

en: BE CAREFUL
es: KONTUZ IBILI

en: Back to lists
es: Zerrendetara itzuli

en: Back to results
es: Emaitzetara itzuli

note: A
en: Back to the results search list
es: Bilaketaren emaitzen zerrendara itzuli

en: Barcode
es: Barra-kodea

en: Barn og ungdom;
es: Haurrak eta gazteak;

en: Beskrivelse:
es: Deskribapen fisikoa:

en: Biannual
es: Biurtekoa

en: Biblio records
es: Erregistro bibliografikoak

en: Bibliografier
es: Bibliografiak

en: Bibliografiske data
es: Datu bibliografikoak

en: Bibliographies
es: Bibliografiak

en: Bibliography:
es: Bibliografia:

en: Bilde
es: Irudia

en: Billedkort
es: Gutunak

en: Bimonthly
es: Bi hilekoa

en: Biografi
es: Biografia

en: Biografier
es: Biografoa

en: Biography
es: Biografia

en: Biweekly
es: Astean bi aldiz

en: Blokkdiagram
es:  Blokekako diagrama

en: Blu-ray-plate
es: Blue-ray diskoa

en: Bok
es: Liburua

en: Book
es: Liburua

en: Braille or Moon script
es: Braille edo Moon idazketa

en: Branch
es: Egoitza

en: Branch:
es: Egoitza:

en: Brief Display
es: Ikuspegi laburra

en: Brief history
es: Historia laburra

en: Browse Shelf
es: Apaletan zehar nabigatu

en: Browse by Hierarchy
es:  Hierarkiaren arabera arakatu

en: Browse by author or subject
es: Gaiaren arabera arakatu

en: Browse our catalogue
es: Gure katalogoa arakatu

en: Browse results
es: Emaitzetatik nabigatu

en: CD Software
es: Software-CDa

en: CD audio
es: Audio-CDa

en: CGI debug is on.
es: CGI-depurazioa gaitua .

en: Call No.
es:  Signatura topografikoa

note: OPTGROUP
en: Call Number
es: Kokapen-kodea

en: Call Number (0-9 to A-Z)
es: Kokapen-kodea (0-9 A-Z)

en: Call Number (Z-A to 9-0)
es: Kokapen-koadea (Z-A  9-0)

en: Cancel
es: Bertan behera utzi

note: A
en: Cancel email notification
es: Bertan behera utzi e-mail bidezko ohartarazpena

en: Cancel email notification
es: Bertan behera utzi e-mail bidezko ohartarazpena

en: Cancels an active hold request for the patron.
es:  Bazkidearen erreserba aktiboaren eskaera bertan behera uzten du.

note: IMG
en: Cannot be put on hold
es: Ezin da erreserbatu

en: Card Number:
es: Txartel-zenbakia:

en: Card number:
es: Txartel-zenbakia:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Cart
es: Saskia

en: Cas Login
es: CAS erabiltzailea

en: Cassette recording
es: Grabazio-kasetea

en: Catalogs
es: Katalogoak

en: Category:
es: Kategoria:

note: ACRONYM
en: Central Authentication Service
es: Egiaztatze Zerbitzu Nagusia

en: Change your Password
es: Pasahitza aldatu

en: Changed back to:
es: Berriro aldatu duzu:

note: %1$s:  IF ( AllowSelfCheckReturns ) %2$s:  END
en: Check out%s, return%s or renew an item:
es: Mailegatu%s, Itzuli%s edo item bat berritu:

en: Checked Out
es: Mailegatua

en: Checked out (
es: Mailegatua (

en: Checkout History
es: Mailegu-historiala

en: Checkouts
es: Maileguak

note: %1$s:  borrowername
en: Checkouts for %s
es: %s -ren maileguak

en: City:
es: Hiria:

en: Classification
es: Sailkapena

en: Classification:
es: Sailkapena:

note: INPUT type=reset
en: Clear
es: Garbitu

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Clear All
es: Garbitu guztia

en: Clear Date
es: Data garbitu

en: Click here
es: Sakatu hemen

en: Click here to access online
es:  Sakatu hemen linean sartzeko

en: Click here to access online
es: Sakatu hemen linean sartzeko

en: Click here to view them all.
es:  Sakatu hemen denak ikusteko.

note: INPUT type=checkbox name=biblionumber
en: Click to add to cart
es: Sakatu saskiari gehitzeko

en: Click to open in new window
es:  Sakatu leiho berri batean zabaltzeko

note: DIV
en: Click to view in Google Books
es:  Sakatu Google Books-en ikusteko

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Close
es: Itxi

en: Close Shelf Browser
es: Apalen nabigatzailea itxi

en: Close this window
es: Itxi lehio hau

en: Close this window.
es: Itxi lehio hau.

en: Close window
es: Itxi lehioa

en: Coauthor
es: Egilekidea

en: Coded Fields
es: Kodifikatutako eremuak

en: Collage
es: Collagea

en: Collection
es: Material mota

en: Collection Title:
es: Bildumaren izenburua:

en: Collection:
es: Bilduma:

note: %1$s:  review.title %2$s:  review.firstname %3$s:  review.surname
en: Comment by %s %s %s
es: Iruzkinaren egilea:  %s %s %s

en: Comment:
es: Iruzkina:

note: %1$s:  IF reviews.defined %2$s:  reviews.size %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: Comments ( %s%s%s%s )
es: Iruzkinak ( %s%s%s%s )

en: Comments on
es: Iruzkinak item honi buruz:

en: Computer File
es: Ordenagailu-fitxategia

note: INPUT type=submit
en: Confirm
es: Baieztatu

note: %1$s:  FOREACH USER_INF IN USER_INFO %2$s:  USER_INF.firstname %3$s:  USER_INF.surname %4$s:  USER_INF.cardnumber %5$s:  END
en: Confirm holds for: %s %s %s (%s) %s
es:  Baieztatu erreserbak: %s %s %s (%s) %s

en: Contact Details
es: Kontaktuaren xehetasunak

en: Contact Information
es: Kontaktuari buruzko informazioa

en: Content
es: Edukia

en: Content Cafe
es: Edukien kafea

en: Content advice:
es:  Edukiaren gomendioa:

en: Contents
es: Edukiak

en: Contents note:
es: Edukien inguruko oharra:

en: Contents:
es: Edukiak:

en: Continued by:
es: Jarraitu du:

en: Continued in part by:
es: Parten batean jarraitu du:

en: Continues in part:
es: Parte batean jarraitzen du:

en: Continues:
es: Jarraitzen du:

en: Continuing Resource
es: Baliabide jarraitua

en: Copies
es: Kopiak

en: Copies available at:
es:  Kopia eskuragarriak hemen:

en: Copies available for loan:
es:  Mailegatzeko kopiak:

en: Copies available for reference:
es:  Erreferentziarako kopiak:

en: Copies available:
es:  Kopia eskuragarriak:

en: Copy
es: Kopia

en: Copyright Date:
es:  Copyright data:

en: Corporate Author (Coauthor)
es: Egile instituzionala (egilekide)

en: Corporate Author (Main)
es: Egile instituzionala (Nagusia)

en: Corporate Author (Secondary)
es: Egile instituzionala (Sekundarioa)

en: Count
es: Zenbaketa

en: Country:
es: Herrialdea:

en: Country:
es: Herrialdea:

note: IMG
en: Cover Image
es: Estalkiaren irudia

en: Create a New List
es: Zerrenda berria sortu

en: Creates, for a patron, a title-level hold request on a given bibliographic record in Koha.
es:  Bazkide batentzat, Kohan erregistro bibliografiko baterako erreserba-eskaera bat sortzen du.

en: Creates, for a patron, an item-level hold request on a specific item of a bibliographic record Koha.
es: Bazkide batentzat, Kohan erregistro bibliografiko bateko item jakin baterako item mailako eskaera bat sortzen du.

en: Credits
es: Kredituak

en: Current Password:
es: Uneko pasahitza:

en: Current session
es: Uneko saioa

en: DVD video / Videodisc
es: DVD bideoa / Videodisc

en: Daily
es: Egunkaria

en: Damaged (
es: Hondatua (

en: Date
es: Data

en: Date Added
es: Sarrera-data

en: Date Due
es: Itzultze-data

en: Date of Birth:
es: Jaiotze-data:

en: Date of Birth:
es: Jaiotze-data:

en: Date received
es: Jasotze-data

note: SCRIPT
en: Date selection:
es: Berehalako ezabaketa

en: Date:
es: Data:

note: OPTGROUP
en: Dates
es: Datak

en: Days in advance
es: Aurretiazko egunak

note: SCRIPT
en: Dec
es: Devolución              Itzulketa

en: Default
es: Lehenetsia

en: Default: keep my reading history according to local laws. This is the default option : the library will keep your reading history for the duration permitted by local laws.
es: Lehenetsia: gorde nire irakurketa-historiala lege lokalen arabera. Hau aukera lehenetsia da: liburutegiak gordeko du zure irakureta-historiala lege lokalek baimentzen duten denbora tartean.

en: Defines the metadata schema in which the records are returned, possible values:
es: Erregistroak itzultzen direneko metadatoen eskema zehazten du, balio posibleak:

note: INPUT type=submit
en: Delete
es: Ezabatu

note: INPUT type=submit
en: Delete Checked Items
es: Aukeratutako itemak ezabatu

note: INPUT type=submit
en: Delete List
es: Zerrenda ezabatu

note: INPUT type=submit
en: Delete this List
es: Zerrenda hau ezabatu

note: A
en: Delete your search history
es: Zure bilaketa-historiala ezabatu

en: Delvis fortsettelse av:
es: Continuación parcial de:Jarraipen partziala:

en: Description
es: Deskribapena

en: Description:
es: Deskribapen fisikoa:

en: Details
es: Xehetasunak

en: Dia
es: Eguna

en: Dias
es: Egunak

en: Dictionaries
es: Hiztegiak

en: Digests only?
es: Laburpenak soilik?

en: Dikt
es: Poesia

en: Directories
es: Direktorioak

en: Discographies
es: Diskografiak

en: Diskett
es: Disketea

en: Diskografier
es: Diskografia

en: Do not notify
es: Ez jakinarazi

en: Do you want to receive an email when a new issue for this subscription arrives?
es: Harpidetza honen zenbaki berri bat iristen zaigunean jaso nahi duzu e-mail bat ?

en: DoB:
es: Jaiotze-data:

en: Doktoravhandlinger/lisensiat-avhandlinger
es: Doktorego-tesia/lizentziatura-disertazioa

en: Don't have a library card?
es: Ez daukazu liburutegi-txartelik?

en: Don't have a password yet?
es: Oraindik ez daukazu pasahitzik?

en: Download
es: Deskargatu

en: Download List
es: Zerrenda deskargatu

en: Download cart:
es: Saskia deskargatu:

en: Download list:
es: Zerrenda deskargatu:

en: Due
es: Itzulketa

note: %1$s:  itemLoo.date_due
en: Due %s
es: Itzulketak %s

note: %1$s:  paramsloo.delete_fail
en: ERROR: Database error. Delete (list number %s) failed.
es: ERROREA: Errorea dau-basean. Ezabaketak (zerrenda zenbakia %s) huts egin du.

en: ERROR: Internal error: incomplete hold request.
es: ERROREA: Barne-errorea: erreserba-eskaera osatugabea.

note: %1$s:  paramsloo.unrecognized
en: ERROR: List number %s unrecognized.
es: ERROREA: Zerrenda-zenbakia %s ez onartua.

en: ERROR: No barcode given.
es: ERROREA: ez da inbentariorik eman.

note: %1$s:  bad_biblionumber
en: ERROR: No biblio record found for biblionumber %s.
es: ERROREA: Ez dago biblionumber ri dagokion erregistro bibliografikorik %s

en: ERROR: No biblionumber received.
es: ERROREA: ez da biblionumber-ik jaso

note: %1$s:  paramsloo.failgetitem
en: ERROR: No item found with barcode %s.
es: ERROREA: Ez da aurkitu %s inbentariodunik

en: ERROR: No shelfnumber given.
es: ERROREA: Ez da apalategi-zenbakirik eman

note: %1$s:  paramsloo.nopermission
en: ERROR: You do not have adequate permission for that action on list %s.
es: ERROREA: Ez duzu baimenik ekintza honetarako %s zerrendan.

en: Easy
es: Erraza

note: INPUT type=submit
en: Edit
es: Editatu

note: INPUT type=submit
en: Edit List
es: Zerrenda editatu

en: Editing
es: Editatzen

en: Edition statement:
es: Edizio-aitorpena:

en: Edition:
es: Edizioa:

en: Editions
es: Edizioak

en: Elektroniske ressurser
es: Baliabide elektronikoak

en: Email Address:
es: Helbide elektronikoa:

en: Emner:
es: Gaiak:

en: Empty and Close
es: Hustu eta itxi

en: Encyclopedias
es: Entziklopediak

en: Enhanced Content:
es: Eduki hobetua:

en: Enhanced Descriptions from Syndetics:
es: Syndetics-eko deskribapen hobetuak:

en: Enter a new purchase suggestion
es: Beste erosketa-iradokizun bat egin

note: INPUT type=text name=q
en: Enter search terms
es: Bilaketa-terminuak sartu

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Enter your User ID%s and password%s, and click the submit button (or press the enter key).
es: Sartu zure erabiltzaile-IDa%s eta zure pasahitza%s, eta sakatu "Bidali" botoia (edo sakatu Enter tekla)

note: %1$s:  authtypetext
en: Entry %s
es: Sarrera %s

en: Error 400
es: 400 Errorea

en: Error 401
es: 401 Errorea

en: Error 402
es: 402 Errorea

en: Error 403
es: 403 Errorea

en: Error 404
es: 404 Errorea

en: Error 500
es: 500 Errorea

note: SCRIPT
en: Error! Illegal parameter
es: Errorea! Parametro ilegala

note: SCRIPT
en: Error! The add_tag operation failed on
es: Errorea! add_tag eragiketak huts egin du

note: SCRIPT
en: Error! You cannot delete the tag
es: Errorea! Ezin duzu txartela ezabatu

note: SCRIPT
en: Error! Your tag was entirely markup code. It was NOT added. Please try again with plain text.
es: Zure etiketak kode ilegala zeukan. EZ da gehitu. Saiatu berriro testu lauarekin.

en: Error:
es: Errorea:

note: SCRIPT
en: Errors:
es: Erroreak:

en: Essays
es: Saiakerak

en: Eventyr
es: Abentura

en: Example Call
es: Adibide-deia

en: Example Response
es: Adibide-erantzuna

en: Excerpt
es: Laburpena

en: Excerpt provided by Syndetics
es: Syndetics-ek emandako laburpena

note: SCRIPT
en: Expecting a specific copy selection.
es: Jakineko kopia baten hautaketaren zain

en: Expires On
es: Iraungiten da

en: Expires:
es: Iraungiten da:

en: Expires:
es: Iraungiten da:

en: Explain
es: Azaldu

en: Extends the due date for a patron's existing loan.
es: Bazkide baten mailegu baterako itzultze-data luzatzen du.

en: Fantasikart
es: Fantasia-mapa

en: Fax:
es: Faxa:

note: SCRIPT
en: February
es: Otsaila

en: Female
es: Emakumezkoa

en: Festskrift
es: Ospakizun-argitalpena

en: Fiction
es: Fikzioa

en: Fiction Notes:
es: Fikzio-oharra:

en: Fil
es: Fitxategia

en: Film og video
es: Filma edo bideoa

en: Filmkassett
es: Filma-kasetea

en: Filmlydspor
es: Filmaren soinu-banda

en: Filmografier
es: Filmografia

en: Filmographies
es: Filmografiak

en: Filmspole
es: Film-bobina

en: Fine Amount
es: Isunen zenbatekoa

en: Fines
es: Isunak

en: Fines and Charges
es: Isunak eta karguak

note: INPUT type=submit
en: Finish
es: Bukatu

en: First Name:
es: Izena:

en: Fjernanalysebilde
es: Teledetekzio-irudia

en: Fjerntilgang (online)
es: Urruneko sarbidea (linean)

en: Flipover
es: Alderantzizkoa

en: Flykart
es: Aire-mapa

en: Font
es: Iturria

en: For example: 1999-2001. You could also use "-1987" for everything published before 1987 or "2008-" for everything published after 2008.
es: Adibidez, : 1999-2001. Hauek ere erabil ditzakezu: "1987" 1987. urtea baino lehenago publikatu den guztiarentzat, edo "2008-"2008.aren ondoren argitaratutako guztiarentzat.

en: For psykisk utviklingshemmede;
es: Buruz atzeratuentzat;

en: Foredrag, taler
es: Hitzaldiak, diskurtsoak

en: Forever
es: Betiko

en: Forever: keep my reading history without limit. This is the option for users who want to keep track of what they are reading.
es: Betiko: nire irakurketa-historiala mugarik gabe gorde. Aukera hau irakurtzen ari direna gorde nahi dutenentzat da.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Form not submitted because of the following problem(s)
es: Honako arazo hauek direla medio, formularioa ez da bidali

en: Formed by the union: ... and: ...
es: ...-(r)en eta...-(r)en baturak osatua

en: Fortellinger, noveller
es: Istorioak, ipuinak

en: Fortsettelse av:
es: Honen jarraipena:

en: Fortsettelse i:
es: Honen jarraipena:

en: Fortsettes av: ...; og ...
es: Honek jarraitua: ... eta ...

en: Fortsettes delvis i:
es: Parte batean jarraitzen du:

en: Fotografi
es: Argazkia

en: Fotografi - negativ
es: Argazki-negatiboa

en: Fotokart
es: Argazki-mapa

en: Fotomosaikk
es: Fotomosaikoak

note: SCRIPT
en: Fri
es: Fitxategia

note: SCRIPT
en: Friday
es: Ostirala

note: %1$s:  AMAZON_EDITORIAL_REVIEW.Source
en: From %s:
es: Egilea %s:

en: From:
es: Egilea:

en: Full Heading
es: Goiburu osoa

en: Full History
es: Historia osoa

en: Full history
es: Historia osoa

en: Gender:
es: Generoa;

en: Gender:
es: Generoa:

en: General;
es: Orokorra;

en: Generell;
es: Orokorra;

en: Given a list of authority record identifiers, returns a list of record objects that contain the authority records. The function user may request a specific metadata schema for the record objects.
es: Autoritate-erregistroen identifikatzaile-zerrenda bat emanda, autoritateen erregistroak dituzten erregistro-objetuen zerrenda bat itzultzen du. Funtzioaren erabiltzaileak eska dezake erregistroen objektuetarako metadato-eskema jakin bat.

en: Given a list of record identifiers, returns a list of record objects that contain bibliographic information, as well as associated holdings and item information. The caller may request a specific metadata schema for the record objects to be returned. This function behaves similarly to HarvestBibliographicRecords and HarvestExpandedRecords in Data Aggregation, but allows quick, real time lookup by bibliographic identifier.
es: Erregistro-identifikatzaileen zerrenda bat emanda, errigistro-objektuen zerrenda bat itzultzen du. Objektu horiek datu hauek daramatzate: informazio bibliografikoa, elkartutako existentziak eta itemen informazioa. Deia egiten duenak eska dezake metadatuen eskema jakin bat itzulitako erregistro-objektuetarako. Funtzio honek HarvestBibliographicRecords eta HarvestExpandedRecors-ek bezalatsu jokatzen du datu-gehiketan, baina bilaketa azkarra onartzen du, denbora errealean, identifikatzaile bibliografikoen arabera.

note: INPUT type=submit
en: Go
es: Joan

en: Grafisk blad
es: Grafiko-orria

en: Grafisk materiale
es: Material grafikoa

en: Grafiske data
es: Datu-grafikoa

en: Grammofonplate
es: Disko fonografikoa

en: Groups of Libraries
es: Liburutegi taldeak

en: Guarantor:
es: Bermatzailea:

en: HELP
es: LAGUNTZA

en: Handbooks
es: Eskuliburuak

en: Har delvis tatt opp:
es: Partzialki zuzendu du:

en: Har tatt opp:
es: Hartu du:

en: Heading Ascendant
es: Goiburuaren arabera, gorantz

en: Heading Descendant
es: Goiburuaren arabera, beherantz

note: %1$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' category_type = BORROWER_INF.category_type firstname = BORROWER_INF.firstname surname = BORROWER_INF.surname othernames = BORROWER_INF.othernames cardnumber = BORROWER_INF.cardnumber
en: Hello, %s
es: Kaixo, %s

note: %1$s:  firstname %2$s:  surname
en: Hi, %s %s sent you a cart from our online catalog. Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into a Personal Bibliographic Software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
es: Kaixo, %s %s-k  gure lineako katalogotik erregistroak bidakli dizkizu. Mesedez, ohar zaitez erantsitako fitxategia MARC erregistro bibliografikoko fitxategia dela, zeina software bibliografiko pertsonal batean inportatu daitekeen, hala nola,  isisMARC, EndNote, Reference Manager edo ProCite.

note: %1$s:  firstname %2$s:  surname %3$s:  shelfname
en: Hi, %s %s, sent you from our online catalog, the virtual shelf called : %s. Please note that the attached file is a MARC bibliographic records file which can be imported into a Personal Bibliographic Software like EndNote, Reference Manager or ProCite.
es: Kaixo, %s %s-k gure lineako katalogotik %s izeneko apal birtuala bidali dizu. Mesedez ohar zaitez erantsitako fitxategia MARC erregistro bibliografikoko fitxategia dela, software bibliografiko pertsonal batean inportatua izan daitekeena, hala nola  isisMARC, EndNote, Reference Manager edo ProCite.

en: Hide Window
es: Lehioa ezkutatu

en: Highlight
es: Nabarmendu

en: Hold
es: Erreserbatua

en: Hold Not Needed After
es: Geroago beharrezkoa ez den erreserba

en: Hold Starts on Date
es: Erreserba hasten da data honetan

en: Hold date
es: Erreserba-data

note: %1$s:  count
en: Holdings ( %s )
es: Aleak ( %s )

en: Holdings Note:
es: Izakin-oharra:

en: Holdings:
es: Aleak:

en: Holds
es: Erreserbak

en: Holds
es: Erreserbak

en: Holds Waiting
es: Erreserbak zain

en: Hologram
es: Holograma

en: Home Library
es: Jatorrizko liburutegia

en: Home library:
es: Jatorrizko liburutegia

en: Hovedoppgaver/diplomoppgaver
es: Eginbehar nagusiak / tesiak

en: IP address where the end user request is being placed
es: Azken erabiltzeilearen eskaera egiten deneko IP helbidea

en: ISBD View
es: ISBD ikuspegia

note: %1$s:  SEARCH_RESULT.isbn |html
en: ISBN %s
es: ISBN: %s

en: Identity Details
es: Identitate-xehetasunak

en: If this is an error, please take your card to the circulation desk at your local library and the error will be corrected.
es: Hau errore bat bada, mesedez eraman zure txartela liburutegira eta errorea zuzendua izango da.

en: If this is your first time using the self checkout system, or if the system is not behaving as expected, you may want to refer to this guide to get yourself started.
es: Automailegu sistema erabiltzen duzun lehen aldia bada, edo sistemak ez badu espero bezala erantzuten, agian gida honetara jo nahiko duzu hasteko.

note: %1$s:  SelfCheckTimeout
en: If you do not click the 'Finish' button, your session will automatically expire in %s seconds.
es: Ez baduzu sakatzen  'Amaitu' botoia, zure saioa bukatuko da %s segunduan.

en: If you do not have a CAS account, but a local account, you can still log in :
es: CAS kontu bat eduki beharrean kontu lokal bat baduzu ere, sar zaitezke

en: If you don't have a library card, stop by your local library to sign up.
es: Liburutegiko bazkidea ez bazara, joan zure liburutegiko administraritzara eta bazkidetu.

en: If you don't have a password yet, stop by the circulation desk the next time you're in the library. We'll happily set one up for you.
es: Pasahitzik ez baduzu, liburutegiko administratzailearekin harremanetan jarri.

en: If you have a
es: Badaukazu

en: Illustration
es: Ilustrazioa

en: Immediate deletion
es: Berehalako ezabaketa

en: In transit (
es: Zirkulazioan (

note: %1$s:  itemLoo.transfertfrom %2$s:  itemLoo.transfertto %3$s:  itemLoo.transfertwhen
en: In transit from %s, to %s, since %s
es: Zirkulazioan %s-(e)tik %s-(e)ra, %s-(e)tik

en: In:
es: Hemen:

en: Incomplete contents:
es: Eduki osotugabeak

en: Indexed in:
es: Hemen indexatua:

en: Indexes
es: Aurkibideak

en: Information
es: Informazioa

en: Interaktivt multimedium
es: Multimedia elkarreragilea

en: Intervjuer
es: Elkarrizketak

en: Issue #
es: Alea #

en: Issues for a subscription
es: Harpidetzarako aleak

en: Issues summary
es: Aleen laburpena

en: It has
es: -

en: Item Type
es: Item mota

en: Item Type:
es: Item  mota:

en: Item cannot be checked out.
es: Ezin da mailegatua izan

en: Item type
es: Item mota

en: Item type:
es: Item mota:

note: SCRIPT
en: Jan
es: eta

note: SCRIPT
en: January
es: edozein

en: Joined:
es: Asoziatua

en: Joined:
es: Asoziatua

en: Joining Branch:
es: Elkartearen egoitza

en: Jordglobus
es: Lurbira-globoa

note: SCRIPT
en: June
es: Gazteak

en: Juvenile
es: Haur eta gazteak

en: Juvenile;
es: Haur eta gazteak;

en: Kar
es: Mapa

en: Kart
es: Mapa

en: Kartografisk materiale
es: Kartografia-materiala

en: Kartprofil
es: Nibel-mapa

en: Kartseksjon
es: Sailaren mapa

en: Kassett
es: Kasetea

en: Kataloger
es: Direktorioak

en: Keyword
es: Hitz gakoa

en: Kit
es: Kit-a

en: Klikk her for tilgang
es: Sakatu hemen sartzeko

en: Koha Wiki
es: Kohako wikia

en: Koha [% Version %]
es: Koha [% Bertsioa %]

en: Kombidokument
es: Dokumentu konposatua

en: Kombidokumenter
es: Dokumentu konbinatuak

en: Komedier
es: Komedia

en: Kompaktplate
es: Disko trinkoa

en: Konferansepublikasjon
es: Hitzaldi-argitalpena

en: Konversasjonsleksika
es: Berriketa-lexikoa

en: Kortvisning (ISBD)
es: Ikusi txartela (ISBD)

en: Kunstreproduksjon
es: Arte-erreprodukzioa

en: Lagringsbrikke
es: Memoria-txartela

en: Language
es: Hizkuntza

en: Language:
es: Hizkuntza:

en: Languages:&nbsp;
es: Hizkuntzak

en: Large print
es: Inprimaketa handia

en: Last Location
es: Azken kokapena

en: Last Name:
es: Abizena:

en: Law reports and digests
es: Txosten eta arautegi juridikoak

en: Legal articles
es: Artikulu juridikoak

en: Legal cases and case notes
es: Lege-kasuak eta oharrak

en: Legislation
es: Legedia

en: Lettlest;
es: Irakurterraza

en: Level 1: Basic Discovery Interfaces
es: 1. maila: Aurkikundezko oinarrizko interfazea

en: Level 2: Elementary OPAC supplement
es: 2. maila: Oinarrizko OPAC-aren gehigarria

en: Level 3: Elementary OPAC alternative
es: 3. maila: Oinarrizko OPAC-aren alternatiba

en: Level 4: Robust/domain specific discovery platforms
es: 4. maila: Aurkikundezko plataforma espezifikoak/sendoak

en: Library
es: Liburutegia

en: Library :
es: Liburutegia:

en: Library Catalog
es: Katalogoa

en: Library Use:
es: Liburutegiaren erabilera:

en: Limit to any of the following:
es: Mugatu bilaketa:

en: Limit to:
es: Mugatu:

en: Linked with:
es: Honekin lotua:

en: Links
es: Loturak

note: %1$s:  paramsloo.delete_ok
en: List %s Deleted.
es: %s zerrenda ezabatua.

en: List Name
es: Zerrendaren  izena

en: List Name:
es: Zerrendaren izena:

en: List Name:
es: Zerrendaren izena:

en: List(s) this item appears in:
es: Item hau agertzen den zerrenda(k)

en: Lists
es: Zerrendak

en: Lists
es: Zerrendak

note: SCRIPT
en: Loading
es: Kargatzen

en: Local Login
es: Erabiltzaile  lokala

en: Location
es: Kokapena

en: Location and availability:
es: Kokapena eta erabilgarritasuna

en: Location(s)
es: Kokapena(k)

note: INPUT type=submit
en: Log In
es: Sartu

en: Log In to Your Account
es: Hasi saioa

en: Log Out
es: Irten

en: Log in
es: Sartu

en: Log in to Create Your Own Lists
es: Zure zerrendak sortzeko hasi saioa

en: Log in to Your Account
es: Hasi saioa

en: Log in to Your Account:
es: Hasi saioa:

en: Log in to add tags.
es: Etiketak gehitzeko, saioa hasi

en: Log in to your account
es: Hasi saioa

en: Logging on to the catalog has not been enabled by the library.
es: Liburutegiak ez du baimendu katalogorako sarbidea

en: Login
es: Erabiltzailea

en: Login:
es: Erabiltzailea:

en: Looks up a patron in the ILS by an identifier, and returns the ILS identifier for that patron, aka the patron identifier.
es: ILS-n bazkide bat bilatzen du identifikatzaile baten bidez eta  bazkide honentzat ILS-ren identifikatzailea itzultzen du, hau da, bazkidearen identifikatzailea.

en: Lost (
es: Galdutakoa (

en: Lover og forskrifter
es: Legeak eta arautegiak

en: Lyd
es: Audio

en: Lydbok
es: Audioliburua

en: Lyder (f.eks. fuglelyder)
es: Soinuak (adibidez, hegaztien soinuak)

en: Lydkassett
es: Audio-kasetea

en: Lydopptak
es: Soinu-grabazioa

en: MARC (non-Unicode/MARC-8)
es: MARC (no-Unicode/MARC-8)

en: MARC Card View
es: MARC-txartela ikuspegia

en: MARC View
es: MARC ikuspegia

en: MARC-visning
es: TIpo MARC

en: MESSAGE 10:
es: 10.  MEZUA:

en: MESSAGE 11:
es: 11. MEZUA:

en: MESSAGE 12:
es: 12. MEZUA:

en: MESSAGE 13:
es: 13. MEZUA:

en: MESSAGE 14:
es: 14. MEZUA:

en: MESSAGE 15:
es: 15. MEZUA:

en: MESSAGE 1:
es: 1. MEZUA:

en: MESSAGE 2:
es: 2. MEZUA:

en: MESSAGE 3:
es: 3. MEZUA:

en: MESSAGE 4:
es: 4. MEZUA:

en: MESSAGE 5:
es: 5. MEZUA:

en: MESSAGE 6:
es: 6. MEZUA:

en: MESSAGE 7:
es: 7. MEZUA:

en: MESSAGE 8:
es:  8. MEZUA:

en: MESSAGE 9:
es: 9. MEZUA:

en: Magnetisk-optisk plate
es: Diska magnetiko-optikoa

en: Mailing Address:
es: Helbide elektronikoa

en: Main Author
es: Egile nagusia

en: Make a
es: Egin

en: Male
es: Gizonezkoa

en: Maleri
es: Pintura

en: Manage Lists
es: Zerrendak kudeatu

en: Managed by
es: Kudeatzailea

en: Manuskripter
es: Eskuizkribua

en: Map
es: Mapa

note: SCRIPT
en: Mar
es: Mapa

note: SCRIPT
en: March
es: Parekatzea:

en: Match:
es: Parekatzea

en: Materialtype:
es: Material mota:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: May
es: Mapa

en: Me
es: Ni

en: Membership Category:
es: Bazkide-kategoria:

en: Membership Details
es: Bazkidearen xehetasunak:

en: Membership Number:
es: Bazkide-zenbakia

en: Memoarer
es: Oroitzapenak

en: Merged with ... to form ...
es: ... -(r)ekin konbinatua ... osatzeko

en: Message Sent
es: Mezua bidali da

en: Messages For You
es: Zuretzako mezuak

en: Mikro-opak
es: Mikro-opakoa

en: Mikrofilmkassett
es: Mikrofilm-kasetea

en: Mikrofilmkort
es: Mikrofilm-irakurgailua

en: Mikrofilmspole
es: Mikrofilm-zinta

en: Mikroformer
es: Mikroforma

en: Mikroskopdia
es: Mikroskopioa

note: %1$s:  subscription.missinglist
en: Missing issues: %s
es: Galdutako aleak:  %s

en: Mixed Materials
es: Konbinatutako materialak

en: Modell
es: Eredua

en: Modify
es: Aldatu

note: INPUT type=submit name=Modify
en: Modify Your Record
es: Aldatu zure erregistroa

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Mon
es: Astel

note: SCRIPT
en: Monday
es: Aldatu

en: Monografiserie
es: Serie monografikoak

en: Monographical series
es: Serie monografikoak

en: Monthly
es: Hilerokoa

en: More Details
es: Xehetasun gehiago

en: More details
es: Xehetasun gehiago

note: SCRIPT
en: More lists
es: Xehetasun gehiago

en: More searches
es: Bilaketa gehiago

en: Most Popular
es: Zabalduenak

en: Music
es: Musika

en: Musical recording
es: Musika-grabazioa

en: Musikalier
es: Musikala

en: Musikk
es: Musika

en: Musikktrykk
es: Partitura

note: IMG
en: Musikktrykk og lydopptak
es: Partiturak edo soinu-grabazioak

en: My Tags
es: Nire etiketak

en: Name
es: Izena

en: Name:
es: Izena:

note: A
en: Narrower terms
es: Termino zehatzak

en: Navigasjonskart
es: Nabigazio-mapa

en: Nettbasert ressurs:
es: Baliabidea linean:

en: Nettressurser
es: Baliabidea linean

en: Never
es: Inoiz (ere)  ez

en: Never: Delete my reading history immediately. This will delete all record of the item that was checked-out upon check-in.
es: Inoiz (ere) ez: nire irakurketa-historiala berehala ezabatu. Horrek mailegatutako edo itzulitako item guztien erregistroa ezabatuko du.

en: New List
es: Zerrenda berria

en: New Password:
es: Pasahitz berria:

en: New Tag:
es: Etiketa berria:

note: %1$s:  review.title |html %2$s:  FOREACH subtitl IN review.subtitle %3$s:  subtitl.subfield |html %4$s:  END
en: New comment on %s %s, %s%s
es: %s %s, %s%s-(a)(r)i buruzko iruzkin berria

en: New purchase suggestion
es: Erosketa-iradokizun berria

en: New tag:
es: Etiketa berria

en: New&nbsp;Tag:
es: Etiketa berria:

en: New:
es: Berria:

en: Newspaper
es: Egunkaria

note: IMG
en: Next
es: Hurrengoa

en: Next &gt;&gt;
es: Hurrengoa &gt;&gt;

en: Next &raquo;
es: Hurrengoa &raquo;

en: Next available copy
es: Hurrengo kopia eskuragarria

en: No
es: Ez

en: No Limit
es: Mugarik gabe

en: No Results Found!
es: Ez da emaitzarik aurkitu!

en: No alternate contact on file.
es: Ez dago ordezko kontakturik

en: No available items.
es: Ez dago item eskuragarririk

en: No copies available
es: Ez dago kopia eskuragarririk

en: No copies available.
es: Ez dago kopia eskuragarririk

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No cover image available
es: Ez dago irudirik

note: SCRIPT
en: No item was added to your cart
es: Ez da itemik sartu zure saskian

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No item was selected
es: Ez da itemik aurkitu

en: No items available:
es: Ez dago item eskuragarririk:

en: No limit
es: Mugarik gabe

en: No physical items for this record
es: Erregistro honetarako itemik ez dago

en: No private lists.
es: Ez dago zerrenda pribaturik.

en: No public lists.
es: Ez dago zerrenda publikorik

en: No renewals allowed
es: Ez da berrizterik onartzen

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: No tag was specified.
es: Ez da etiketarik zehaztu

en: No tags from this library for this title.
es: Liburutegi honetan izenburu honetarako etiketarik ez dago

en: Non Fiction
es: Ez-fikzioa

en: Non-musical recording
es: Grabazio ez-musikala

en: None
es: Antolatu gabe

en: Normal View
es: Ikuspegi normala

en: Normal view
es: Ikuspegi normala

en: Normal visning
es: Ikuspegi normala

en: Normalised irregular
es: Normalizatutako irregularra

en: Not a biography
es: Ez da biografia

en: Not finding what you're looking for?
es: Ez duzu aurkitu bilatzen ari zarena?

note: %1$s:  itemLoo.notforloanvalue
en: Not for loan (%s)
es: Ez da mailegatzen (%s)

en: Not on hold
es: Ez dago erreserbatua

en: Note
es: Oharra

en: Note: This feature only available to French catalogs where ISBD subjects have been populated, and an index built by separate script.
es: Oharra: ezaugarri hau soilik dago eskuragarri ISBD gaiak bete diren eta aurkibide bat sortu den frantziar katalogoetan

en: Note: Your comment must be approved by a librarian.
es: Oharra: zure iruzkina liburuzain batek onartu behar du.

note: SCRIPT
en: Note: you can only delete your own tags.
es: Oharra: zeure etiketak baino ezin dituzu ezabatu.

note: %1$s:  ELSIF ( ERROR.scrubbed )
en: Note: you can only delete your own tags. %sNote: your tag contained markup code that was removed.
es: Oharra: zeure etiketak baino ezin dituzu ezabatu. %sOharra: zeure etiketak ezabatu den kode baliogabea zeukan

note: SCRIPT
en: Note: you can only tag an item with a given term once. Check 'My Tags' to see your current tags.
es: Oharra: termino jakin batekin item bakarra etiketatu dezakezu. Bistaratu ‘Nire etiketak’ zure uneko etiketak ikusteko

note: SCRIPT
en: Note: your tag contained markup code that was removed. The tag was added as
es: Oharra: zeure etiketak ezabatu den kodea zeukan. Etiketa honela gehitua izan da

en: Notes
es: Oharrak

en: Notes/Comments
es: Oharrak/Iruzkinak

en: Notes:
es: Oharrak:

note: SCRIPT
en: Nothing has been selected. Check the box for each item you want to renew
es: Ez duzu ezer aukeratu. Aukeratu nahi dituzun itemen laukitxoak markatu.

note: SCRIPT
en: Nov
es: Azar.

en: Novelle / fortelling
es: Eleberria / historia

note: SCRIPT
en: November
es: Zenbakia

en: Number
es: Zenbakia

en: Numeriske data
es: Zenbaki-datua

note: INPUT type=submit
en: OK
es: Onartu

note: SCRIPT
en: October
es: Beste bat

en: On hold (
es: Erreserbatua (

en: On order (
es: Antolatuta (

en: Online Access:
es: Loturak:

en: Online Resources:
es: Loturak:

en: Online Resources:
es: Loturak:

en: Online tjeneste
es: Online zerbitzua

en: Only items currently available for loan or reference
es: Soilik mailegatzeko edo erreferentziarako eskuragarri dauden itemak

en: Only the title is required, but the more information you enter the easier it will be for the librarians to find title you're requesting. The "Notes" field can be used to provide any additional information.
es: Soilik izenburua da beharrezkoa, baina zenbat eta informazio gehiago eman, orduan eta errazagoa izango da liburuzainentzat eskatutako alea aurkitzea

en: Optisk kassett
es: Kasete optikoa

en: Optisk plate
es: Disko optikoa

en: Optiske lagringsmedia (CD-ROM)
es: Disko optikoa (CD-ROM)

en: Order by date
es: Dataren arabera antolatu

en: Order by title
es: Izenburuaren arabera antolatu

en: Order by:
es: Antolatuta:

en: Ordkort
es: Txartelak

en: Originalt kunstverk
es: Jatorrizko arte-lanak

en: Other
es: Beste bat

en: Other Editions of this Work
es: Lan honen beste argitalpenak

en: Other Editions:
es: Beste argitalpenak:

en: Other Name:
es: Beste izen bat:

en: Other Phone:
es: Beste telefono bat:

en: Other Title:
es: Beste izenburu bat:

en: Other title:
es: Beste izenburu bat:

en: Overdue
es: Atzerapena

en: Overdues
es: Atzerapenak

en: Oversiktsverker innenfor et emne
es: Gai bateko lanen inguruko informazio orokorra

en: Parallelltittel:
es: Izenburu paraleloa:

en: Parameters
es: Parametroak

en: Partial contents:
es: Eduki partzialak

en: Password
es: Pasahitza

en: Password Updated
es: Eguneratutako pasahitza

en: Password:
es: Pasahitza

en: Patent document
es: Patente-dokumentua

en: Patron Category:
es: Bazkide-kategoria:

en: Patron Number:
es: Bazkidearen zenbakia:

en: Pekebok
es: Liburua

en: Per
es: Egilea

en: Periodical
es: Aldizkakoa

en: Periodicity
es: Aldizkakotasuna

en: Periodika
es: Aldizkakoa

en: Periodikum
es: Aldizkakoa

en: Permanent Address:
es: Helbide iraunkorra

en: Personal Details
es: Xehetasun pertsonalak

en: Personal Information
es: Informazio pertsonala

en: Perspektivkart
es: Mapa perspektiban

en: Phone:
es: Telefonoa:

en: Physical details:
es: Xehetasun fisikoak:

en: Pick Up Library
es: Erretiratzeko liburutegia

en: Pick Up Location
es: Erretiratzeko egoitza

en: Pickup Location
es: Erretiro egoitza

en: Picture
es: Irudia

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Place Hold
es: Erreserba egin

en: Place On
es: Kokatua

en: Place hold
es: Erreserba egin

en: Placed On
es: Kokatuia

en: Plakat
es: Kartela

en: Plan
es: Zerrenda

en: Plansje
es: Grafikoa

en: Platelager (harddisk)
es: Memoria-erregistroak (diska gogorra)

en: Please also note that the library staff can't update these values for you: it's your privacy!
es: Liburutegiko pertsonalak ezin ditu datu hauek eguneratu: zure datu pribatuak dira!

en: Please choose your privacy rule:
es: Mesedez, aukeratu zure pribatutasun-araua

en: Please confirm that you do not want to receive email when a new issue arrives for this subscription
es: Baieztatu ez duzula emailik jaso nahi  harpidetza honen zenbaki berri bat iristean.

en: Please confirm the checkout:
es: Mesedez, baieztatu mailegua:

en: Please contact your librarian, or use the
es: Mesedez, zure liburuzainekin harremanetan jarri edo erabili

en: Please enter your card number:
es: Sartu zure bazkide-zenbakia:

en: Please fill out this form to make a purchase suggestion. You will receive an email when the library processes your suggestion
es: Erosketa-iradokizuna egiteko bete formulario hau. Liburutegiak zure iradokizuna prozesatzen duenean,  emailez jakinaraziko zaizu.

en: Please login with your username and password
es: Mesedez, sartu zure izenaren eta pasahitzaren bidez

en: Please make any necessary changes to your record. Submitting the form will notify a library staff member, who will make the changes permanent.
es: Mesedez, egin edozein aldaketa zure erregistroaren datuetan. Formularioa bidaltzean liburutegiko pertsonalari jakinaraziko zaio eta horiek egingo dituzte behin betiko aldaketak.

en: Please note that information on any book still checked-out must be kept by the library no matter which privacy option you choose.
es: Ohar zaitez mailegatutako edozein libururen inguruko informazioa liburutegiak gordeko duela, pribatutasun-aukera edozein dela ere.

en: Please note:
es: Mesedez, ohar zaitez:

en: Please note:
es: Mesedez, kontuan hartu:

note: %1$s:  ELSE %2$s:  END
en: Please try again with plain text. %sUnrecognized error. %s
es: Mesedez, saiatu berriro testu lauarekin. %s Errore ezezaguna. %s

note: OPTGROUP
en: Popularity
es: Onarpen-maila

en: Popularity (Least to Most)
es: Onarpen-maila (txikitik handira)

en: Popularity (Most to Least)
es: Onarpen-maila (handitik txikira)

en: Post or edit your comments on this item.
es: Item honi buruzko zure iruzkinak gehitu edo editatu

en: Postkort
es: Postala

en: Powered by
es: Sustatzailea:

en: Pre-adolescent;
es: DBH;

en: Preschool;
es: Haur Hezkuntza;

note: IMG
en: Previous
es: Aurrekoak

en: Previous sessions
es: Aurreko saioak

en: Primary (5-8)
es: Lehen Hezkuntza (5-8)

en: Primary Email:
es: Email nagusia:

en: Primary Phone:
es: Telefono nagusia;

en: Primary;
es: Lehen Hezkuntza;

en: Print
es: Inprimatu

en: Print
es: Inprimatu

en: Print List
es: Zerrenda inprimatu

en: Priority
es: Prioritatea

en: Privacy policy
es: Pribatatasun-politika

en: Privacy rule
es: Pribatatasun-araua

en: Private
es: Pribatua

note: OPTGROUP
en: Private Lists
es: Zerrenda pribatua

en: Problem sending the cart...
es: Arazoa saskia bidaltzean...

en: Problem sending the list...
es: Arazoa saskia bidaltzean...

en: Programmed texts
es: Programatutako testuak

en: Programvare
es: Softwarea

en: Provenance note:
es: Jatorriari buruzko oharra:

en: Public
es: Publikoa

en: Public Lists
es: Zerrenda publikoak

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Public Lists:
es: Zerrenda publikoak:

en: Public lists
es: Zerrenda publikoak

en: Publication Date Range:
es: Argitaratze-aldia:

en: Publication Place:
es: Argitalpen-lekua

en: Publication/Copyright Date: Newest to Oldest
es: Copyright-data: berrienetik zaharrenera

en: Publication/Copyright Date: Oldest to Newest
es: Copyright-data: zaharrenetik berrienera

en: Publication:
es: Argitalpena:

en: Publication:
es: Argitalpena:

en: Published by :
es: Argitaratzailea:

en: Publisher
es: Argitaletxea

en: Publisher Location
es: Argitalpen-lekua

en: Publisher:
es: Argitalpena:

en: Publisher:
es: Argitalpena:

en: Purchase Suggestions
es: Erosketa-iradokizunak

en: Quarterly
es: Hiruhilabetekari

en: RECEIPT
es: AGIRIA

en: Rapporter, referater
es: Txostenak, aktak

en: Re-Type New Password:
es: Pasahitza berriro sartu:

en: Reason for suggestion:
es: Iradokizunaren arrazoia

en: Recent Comments
es: Azken iruzkinak

en: Recent comments
es: Azken iruzkinak

en: Record not found
es: Erregistro ez-aurkitua

en: Referanseverk
es: Erreferentziak

en: Refine your search
es: Zehaztu zure bilaketa

en: Registre
es: Erregistroak

en: Regular
es: Erregularra

en: Regular print
es: Inprimaketa erregularra

en: Regularity
es: Erregulartasuna

en: Related
es: Erlazionatua

en: Related Titles
es: Erlazionatutako izenburuak

en: Relationship:
es: Erlazionatua:

en: Relevance
es: Garrantzia

en: Remove
es: Ezabatu

note: INPUT type=submit
en: Remove Selected Items
es: Aukeratutako itemak ezabatu

en: Renew
es: Berritu

note: INPUT type=submit
en: Renew All
es: Berritu guztia

note: INPUT type=button name=confirm
en: Renew Item
es: Itema berritu

note: INPUT type=submit
en: Renew Selected
es: Aukeratutakoak berritu

note: SCRIPT
en: Renew all
es: Berritu guztia

note: SCRIPT
en: Renew selected
es: Aukeratutatoak berriztu

en: Results
es: Emaitzak

note: %1$s:  from %2$s:  to %3$s:  total
en: Results %s to %s of %s
es: Emaitzak %s-(e)tik %s -(e)ra %s guztira

note: INPUT type=button name=confirm
en: Return Item
es: Itema itzuli

note: INPUT type=button name=returnbook
en: Return this item
es: Item hau itzuli

note: INPUT type=submit name=confirm
en: Return to Account Summary
es: Kontuaren laburpenera itzuli

note: INPUT type=submit
en: Return to Your Record
es: Zure erregistrora itzuli

en: Return to the Self-Checkout
es: Automailegura itzuli

en: Return to your summary.
es: Zure laburpenera itzuli.

en: Returns a patron's status information from Koha.
es: Koha-ko bazkide baten egoerari buruzko informazioa itzultzen du

en: Returns information about the services available on a particular item for a particular patron.
es: Informazioa itzultzen du bazkide jakin batentzat item jakin bati buruzko zerbitzu eskuragarrien inguruan

en: Returns specified information about the patron, based on options in the request. This function can optionally return patron's contact information, fine information, hold request information, loan information, and messages.
es: Bazkideari buruzko informazioa itzultzen du, kontsultaren aukeretan oinarrituta. Funtzio honek kontaktuaren informazioa,  isunak, erreserbak, maileguak eta bazkidearen mezuak itzultzeko aukera ematen du.

en: Review:
es: Berrikustea:

en: Reviews
es: Iruzkinak

en: Reviews from LibraryThing.com:
es: LibraryuThing.com-en iruzkinak:

en: Reviews provided by Syndetics
es: Syndetics-ek emandako iruzkinak

en: Roman
es: Romano

en: Romaner
es: Romanos

en: Rull (pianorull/orgelrull)
es: Bobina (pianoarena/organoarena)

en: SMS number:
es: SMS-zenbakia:

en: SUDOC serial history:
es: SUDOC: serialen historiala

en: Sammendrag(abstracts)/Referatorganer
es: Laburpenak (abstracts) / Kontuak

en: Samtaler og diskusjoner
es: Elkarrizketak eta eztabaidak

note: SCRIPT
en: Sat
es: Taldea

note: INPUT type=submit
en: Save
es: Gorde

en: Save Record:
es: Erregistroa gorde:

en: Save to Lists
es: Zerrendetan gorde

en: Save to Your Lists
es: Zure zerrendetan gorde

en: Save to another list
es: Beste zerrenda batean gorde

en: Scan
es: Digitalizatu

en: Scan Index for:
es: Aurkibidea arakatu:

en: Scan Index:
es: Aurkibidea arakatu:

en: Scan a new item or enter its barcode:
es: Beste item bat eskaneatu edo haren inbentarioa sartu:

en: Scan each item and wait for the page to reload before scanning the next item. The checked-out item should appear in your checkouts list. The Submit button only needs to be clicked if you enter the barcode manually.
es: Item bakoitza eskaneatu eta itxaron orria birkargatu arte hurrengoa eskaneatzeko. Mailegatutako itemak zure mailegu-zerrendan egon beharko luke. Bidali botoia erabili behar da barra-kodea eskuz sartzen denean soilik  .

en: Scope and content:
es: Irismena eta edukia:

en: Score
es: Partitura

note: INPUT type=submit name=do
en: Search
es: Bilatu

en: Search
es: Bilatu

note: %1$s:  UNLESS ( OpacAddMastheadLibraryPulldown ) %2$s:  IF ( mylibraryfirst ) %3$s:  mylibraryfirst %4$s:  END %5$s:  END
en: Search %s %s (in %s only)%s %s
es: Bilatu %s %s (%s bakarrik )%s %s

en: Search for this title in:
es: Bilatu hemen izenburu honetarako:

note: A
en: Search for works by this author
es: Bilatu autore honen lanak

en: Search for:
es: Bilatu:

en: Search for:
es: Bilatu:

en: Search history
es: Bilaketa-historiala

note: %1$s:  LibraryName |html
en: Search the %s
es: Bilatu %s

en: Search: :
es: Bilatu: :

en: Secondary Author
es: Bigarren egilea

en: Secondary Email:
es: Bigarren helbide elektronikoa:

en: Secondary Phone:
es: Bigarren telefonoa

note: IMG
en: See Baker & Taylor
es: Ikus  Baker & Taylor

en: See the Most Popular Titles
es: Ikusi izenbururik zabalduenak

note: A
en: See: [% IF ( nextTitle ) %][% nextTitle |html %][% ELSE %]next biblio[% END %]
es: Ikus: [% IF ( nextTitle ) %][% nextTitle |html %][% ELSE %]next biblio[% END %]

note: A
en: See: [% IF ( previousTitle ) %][% previousTitle |html %][% ELSE %]previous biblio[% END %]
es: Ikus: [% IF ( previousTitle ) %][% previousTitle |html %][% ELSE %]previous biblio[% END %]

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Select All
es: Aukeratu guztia

en: Select a List
es: Aukeratu zerrenda bat

en: Select a specific copy:
es: Aukeratu kopia jakin bat

note: SCRIPT
en: Select date
es: Aukeratu data bat

en: Select local databases:
es: Aukeratu datu-base lokala

en: Select remote databases:
es: Aukeratu urruneko datu-basea

en: Selected items :
es: Aukeratutako itemak

en: Self Checkout
es: Auto-mailegua

en: Self Checkout Help
es: Auto-mailegurako laguntza

en: Selvbiografier
es: Autobiografia

en: Semiannual
es: Urte erdikakoa

en: Semimonthly
es: Hil erdikakoa

en: Semiweekly
es: Aste erdikakoa

en: Send
es: Bidali

en: Send List
es: Bidali zerrenda

en: Sending your cart
es: Zure saskia bidaltzen

en: Sending your list
es: Zure zerrenda bidaltzen

note: SCRIPT
en: Sep
es: Taldea

en: Separated from:
es: -(e)tik bereizia:

note: SCRIPT
en: September
es: Iraila

en: Serial
es: Aldizkako argitalpena

en: Serial Collection
es: Aldizkako argitalpenen bilduma

en: Serial Type
es: Aldizkako argitalpen mota

en: Serial collection
es: Aldizkako argitalpen bilduma

en: Serials
es: Aldizkako argitalpenak

en: Series
es: Seriea(k)

en: Series Information:
es: Serieari buruzko informazioa:

en: Series Title
es: Seriaren izenburua

en: Series:
es: Serie(ak):

en: Series:
es: Serie(ak):

en: Session Lost
es: Saioa galdu da

en: Session timed out
es: Saio amiatua

en: Set
es: Taldea

en: Set:
es: Taldea:

en: Settings Updated
es: Eguneratutako parametroak

en: Shelving Location
es: Kokapena apalategian

en: Show
es: Erakutsi

en: Show All Items
es: Erakutsi item guztiak

note: IMG
en: Show Calendar
es: Erakutsi egutegia

en: Show Last 50 Items Only
es: Erakutsi soilik azken 50 itemak

en: Show More
es: Gehiago erakutsi

en: Show all items
es: Erakutsi item guztiak

en: Show analytics
es: Erakutsi analitikak

note: A
en: Show pagination list ([% indexPag %]-[% indexPagEnd %] / [% totalPag %])
es: Erakutsi orrialde-zenbaketa ([% indexPag %]-[% indexPagEnd %] / [% totalPag %])

en: Show the top
es: Hasierakoak erakutsi

en: Show up to
es: Erakutsi, gora jota,

en: Show volumes
es: Bolumenak erakutsi

en: Show year:
es: Urtea erakutsi:

en: Showing All Items
es: Item guztiak erakutsi

en: Showing Last 50 Items
es: Azken 50 itemak erakusten

en: Similar Items
es: Antzerako itemak

en: Since you have
es: Zuk daukazunez

en: Site Administrator
es: Gune-administratzailea

en: Skuespill
es: Entzun

en: Sorry
es: Sentitzen dugu

en: Sorry, This Self-Checkout Station has lost authentication. Please contact the administrator to resolve this problem.
es: Sentitzen dugu, auto-mailegu estazio honek identifikazioa galdu du. Mesedez, arazoa konpontzeko jarri harremanetan administratzailearekin

en: Sorry, This item cannot be checked out at this station.
es: Sentitzen dugu, item hau ezin da estazio honetan mailegatu

note: SCRIPT
en: Sorry, plain view is temporarily unavailable
es: Sentitzen dugu, ikuspegi normala ezgaituta dago denboraldi baterako

note: SCRIPT
en: Sorry, tags are not enabled on this system.
es: Sentitzen dugu, etiketak ez daude gaituta sistema honetan

en: Sorry, the CAS login failed.
es: Sentitzen dugu, CAS-sarbideak huts egin du.

en: Sorry, the system doesn't think you have permission to access this page.
es: Sentitzen dugu, sistemaren arabera ez duzu orri honetan sartzeko baimenik.

note: %1$s:  IF ( normalized_isbn ) %2$s:  IF ( OPACurlOpenInNewWindow )
en: Sorry, there are no reviews from this library available for this title. %s%s
es: Sentitzen dugu, izenburu honetarako liburutegi honetan ez dago iruzkin eskuragarririk. %s%s

note: %1$s:  too_much_oweing
en: Sorry, you cannot place holds because you owe %s.
es: Sentitzen dugu, zuk ezin duzu erreserbarik egin %s zor baituzu.

note: %1$s:  too_many_reserves
en: Sorry, you cannot place more than %s holds.
es: Sentitzen dugu, ezin duzu %s erreserba baino gehiago egin.

en: Sorry, your session has timed out, please log in again.
es: Sentitzen dugu, zure saioa iraungi da; mesedez, sartu berriro.

en: Sorry, your session has timed out. Please log in again.
es: Sentitzen dugu, zure saioa iraungi da; mesedez, sartu berriro.

en: Sort by:
es: Antolatua:

en: Sort this list by:
es: Zerrenda hau honela antolatu:

en: Sound
es: Soinua

en: Specialized;
es: Espezializatua;

en: Spesialisert;
es: Espezializatuak;

en: Spill
es: Jokoak

en: Split into .. and ...:
es: Zatitu ... eta ...:

en: Standard Number
es: Zenbaki estandarra

en: Standard Number (ISBN, ISSN or Other):
es: Zenbaki estandarra (ISBN, ISSN edo beste):

en: Standardtittel:
es: Izenburu estandarra;

en: State:
es: Estatua:

en: Statistics
es: Estatistikak

en: Statistikker
es: Estatistikak

en: Status
es: Statusa

note: %1$s:  IF ( SelfCheckoutByLogin ) %2$s:  END
en: Step One: Enter your user id%s and password%s
es: Lehenengo urratsa: sartu zure erabiltzaile id%s  eta pasahitza%s

en: Step Three: Click the 'Finish' button
es: Hirugarren urratsa: Sakatu 'Amaitu' botoia

en: Step Two: Scan the barcode for each item, one at a time
es: Bigarren urratsa: item bakoitzaren barra-kodea eskaneatu, aldiko bat

en: Stereobilde
es: Irudi estereoa

en: Stjerneglobus
es: Izar-globoa

en: Stjernekart
es: Izar-mapa

en: Storskrift;
es: Letra handia

en: Studieplansje
es: Ikerketa-grafikoa

en: Subject
es: Gaia

en: Subject - Author/Title
es: Gaia - Egilea/Izenburua

en: Subject - Corporate Author
es: Gaia - Egile korporatiboa

en: Subject - Family
es: Gaia - Familia

en: Subject - Form
es: Gaia - Formularioa

en: Subject - Geographical Name
es: Gaia - Izen geografikoa

en: Subject - Personal Name
es: Gaia - Izena

en: Subject - Topical Name
es: Gaia - Izengoitia

en: Subject Category
es: Gaiaren kategoria

en: Subject Cloud
es: Gai-lainoa

en: Subject Phrase
es: Gai-esaldia

en: Subject cloud
es: Gai-lainoa

en: Subject(s)
es: Gaia(k)

en: Subject(s):
es: Gaia(k):

en: Subject(s):
es: Gaia(k):

en: Subject:
es: Gaia:

note: INPUT type=submit
en: Submit
es: Bidali

note: INPUT type=submit
en: Submit Changes
es: Bidali aldaketak

note: INPUT type=submit
en: Submit Your Suggestion
es: Zure  iradokizunak bidali

note: INPUT type=submit
en: Submit and close this window
es: Lehio hau bidali eta itxi

en: Subscribe issue receive warning
es: Harpidetu jasotako aleen ohartarazpenari

note: A
en: Subscribe to email notification on new issues
es: Harpidetu ale berrien emailezko ohartarazpenari

en: Subscribe to email notification on new issues
es: Ale berrien emailezko ohartarazpenari harpedetu

note: IMG
en: Subscribe to this search
es: Bilaketa honi harpidetu

en: Subscription
es: Harpidetza

en: Subscription :
es: Harpidetza:

note: %1$s:  subscription.histstartdate %2$s:  IF ( subscription.histenddate ) %3$s:  subscription.histenddate %4$s:  ELSE %5$s:  END
en: Subscription from: %s to:%s %s %s now (current)%s
es: %s-(e)tik :%s %s %s -(e)rainoko harpidetza%s unekoa

note: For the first occurrence, %1$s:  subscription_LOO.bibliotitle
en: Subscription information for %s
es: Harpidetzaren informazioa %s-(a)(r)rentzat

en: Subscriptions
es: Harpidetzak

en: Subtype limits
es: Azpimotak

en: Suggested For
es: Iradokia

en: Suggested by:
es: Iradokitzen du:

en: Summary
es: Laburpena

en: Summary:
es: Adina / Maila:

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sun
es: Soinua

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Sunday
es: Igandea

en: Superseded by:
es: Ordezkatzen du:

en: Superseded in part by:
es: Ordezkatzen du partzialki:

en: Supersedes in part:
es: Ordezkatzen du partzialki:

en: Supersedes:
es: Ordezkatzen du:

en: Surveys
es: Berrikuspenak

en: Sylinder
es: Zilindroa

en: Symbolkort
es: Sinboloak

en: System Maintenance
es: Sistema-mantentzea

en: Table of Contents provided by Syndetics
es: Syndetics-ek emandako eduki-taula

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tag
es: Etiketa

en: Tag Browser
es: Etiketen nabigatzailea

en: Tag Cloud
es: Etiketa-lainoa

en: Tag status here.
es: Etiketaren egoera hemen.

en: Tag status here.
es: Etiketaren egoera hemen.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Tags added:
es: Gehitutako etiketak:

en: Tags from this library:
es: Liburutegi honen etiketak:

en: Tags:
es: Etiketak:

en: Technical reports
es: Txosten teknikoak

en: Tegneserie
es: Komikia

en: Tegneserier for voksne;
es: Helduentzako marrazki bizidunak;

en: Tegneserier;
es: Marrazki bizidunak;

en: Tegnet kart
es: Karaktere-mapa

en: Tegning
es: Marrazkia

en: Teknisk tegning
es: Marrazketa teknikoa

en: Tekniske rapporter
es: Txosten teknikoa

en: Tekst
es: Testua

note: A
en: Term
es: Terminoa

en: Term/Phrase
es: Terminoa/Esaldia

en: Terrengmodell
es: Lurraldearen eremua

en: Thank you!
es: Eskerrik asko!

note: %1$s:  subscription.opacdisplaycount
en: The %s latest issues for this subscription:
es: Harpidetza honetarako azken %s zenbakiak

note: %1$s:  IF ( LibraryNameTitle ) %2$s:  LibraryNameTitle %3$s:  ELSE %4$s:  END
en: The %s%s%sKoha Online%s Catalog is offline for system maintenance. We'll be back soon! If you have any questions, please contact the
es: Mantentze-lanak direla eta, %s%s%skatalogoa%s lineaz kanpo dago. Laster itzuliko gara! Galderaren bat baduzu, harremanetan jarri hemen:

en: The ISBD cloud is not enabled.
es: ISBD-lainoa ez dago gaituta

en: The browser table is empty. this feature is not fully set-up. See the
es: Nabigazio-taula hutsik dago. Ezaugarri hau ez dago guztiz konfiguratuta. Begiratu

note: %1$s:  email_add
en: The cart was sent to: %s
es: Saskia bidalia izan da: %s

note: %1$s:  subscription_LOO.histstartdate
en: The first subscription was started on %s
es: Lehenengo harpidetza hasi zen %s-(e)an

en: The list
es: -

note: %1$s:  email
en: The list was sent to: %s
es: Zerrenda bidali zitzaion: %s-(r)i

en: The selected suggestions have been deleted.
es: Aukeratutako iradokizuna(k) ezabatua(k) izan d(ir)a.

note: %1$s:  subscription_LOO.histenddate
en: The subscription expired on %s
es: Harpidetza hau bukatu zen %s -(e)an

note: %1$s:  ELSIF ( circ_error_TOO_MANY )
en: The system does not recognize this barcode. %s
es: Sistemak ez du barra-kode hau ezagutzen. %s

note: %1$s:  ERROR.scrubbed %2$s:  ELSIF ( ERROR.scrubbed_all_bad )
en: The tag was added as &quot;%s&quot;. %sNote: your tag was entirely markup code. It was NOT added.
es: Etiketa era honetan gehitu da &quot;%s&quot; %shara: Zure etiketa kodez osatuta dago guztiz.  EZ da gehitu.

en: The userid
es: Erabiltzailearen izena

note: %1$s:  subscriptionsnumber
en: There are %s subscription(s) associated with this title.
es: Badago %s harpidetza izenburu honi lotuta.

en: There are no comments for this item.
es: Ez dago iruzkinik

en: There are no pending purchase suggestions.
es: Ez dago erosketa-iradokizunik.

note: %1$s:  RESERVE_CHARGE
en: There is a charge of %s for placing this hold
es: Hau erreserban jartzearren %s-ko kargua dago

note: %1$s:  IF ( ERROR.tagsdisabled ) %2$s:  ELSIF ( ERROR.badparam ) %3$s:  ERROR.badparam %4$s:  ELSIF ( ERROR.login ) %5$s:  ELSIF ( ERROR.failed_delete ) %6$s:  ERROR.failed_delete
en: There was a problem with this operation: %sSorry, tags are not enabled on this system. %sERROR: illegal parameter %s %sERROR: You must log in to complete that action. %sERROR: You cannot delete the tag %s.
es: Eragiketa honekin arazo bat suertatu da %sBarkatu, etiketak ez daude gaituta sistema honetan%sERROREA: legez kontrako parametroa %s %sERROREA: Sartu behar duzu ekintza hau osatzeko %sERROREA: Ezin duzu etiketa ezabatu %s.

en: There was a problem with your submission
es: Zure bidalketarekin arazo bat egon da

en: Theses
es: Tesiak

en: Thesis:
es: Tesiak:

en: This &quot;cloud&quot; shows the most used topics in our catalog. Click on any subject below to see the items in our collection.
es: Laino &quot;honek&quot;  gure katalogoan gehien arakatu  diren gaiak erakusten ditu.  Sakatu edozein gaitan itemak gure bilduman ikusteko.

note: %1$s:  ELSIF ( circ_error_GNA )
en: This card has been declared lost. %s
es: Txartel hau galdutzat jo da. %s

en: This error means that the Koha is pointed an invalid link.
es: Errore honek adierazten du Kohak baliogabeko lotura bati egiten diola erreferentzia.

en: This error means that the link was broken and that the page doesn't exist.
es: Errore honek adierazten du lotura apurtuta dagoela eta orria ez dela existitzen.

en: This error means that the you are trying to access a link that you're not authorized to see.
es: Errore honek adierazten du baimenik gabeko lotura batera sartzen saiatzen ari zarela .

en: This error means that you are forbidden for some reason to see this page.
es: Errore honek adierazten du arrazoiren batengatik ez duzula orri honetan sartzeko baimenik.

en: This is a serial
es: Hau aldizkako argitalpena da

en: This is not an open list. Items cannot be added to it.
es: Hau ez da zerrenda irekia. Ezin zaio itemik gehitu.

note: SCRIPT
en: This item has been added to your cart
es: Item hau zure saskian sartu da

note: %1$s:  ELSIF ( circ_error_RESTRICTED )
en: This item has been withdrawn from the collection. %s
es: Item hau bildumatik erretiratu da. %s

note: SCRIPT
en: This item is already in your cart
es: Item hau jadanik zure saskian dago

note: %1$s:  ELSIF ( circ_error_NO_MORE_RENEWALS )
en: This item is checked out to someone else. %s
es: Item hau beste norbaiti mailegatuta dago. %s

note: %1$s:  ELSIF ( circ_error_DEBT )
en: This item is not for loan. %s
es: Item hau ezin da mailegatu.%s

note: %1$s:  ELSIF ( circ_error_ITEMNOTSAMEBRANCH )
en: This item is reserved for another patron. %s
es: Item hau beste bazkide batentzat erreserbatuta dago. %s

en: This page contains enriched content visible when JavaScript is enabled or by clicking
es: Orrialde honen eduki hobetua ikus liteke JavaScript gaitua dagoenean edo hemen

en: This record has many physical items.
es: Erregistro honek item asko dauzka

en: This title cannot be requested.
es: Izenburu hau ezin da eskatu.

en: Three times a month
es: Hiru aldez hilabetean

en: Three times a week
es: Hiru aldiz astean

en: Three times a year
es: Hiru aldiz urtean

en: Tidsskrift
es: Diario

note: SCRIPT
en: Time selection:
es: bilduma mistoa

note: SCRIPT
en: Time:
es: Izenburua:

note: OPTGROUP
en: Title
es: Izenburua

en: Title (A-Z)
es: Izenburua (A-Z)

en: Title (Z-A)
es: Izenburua (Z-A)

en: Title Notes
es: Oharrak

en: Title Phrase
es: Izenburuaren esaldia

en: Title translated:
es: Izenburuaren esaldia

en: Title:
es: Izenburua:

en: Title:
es: Izenburua:

en: To make changes to your record please contact the library.
es: Zure erregistroan aldaketak egiteko, mesedez, liburutegiarekin harremanetan jarri.

en: To report this error, you can
es: Errore hau zuzentzeko,

en: Today's checkouts
es: Eguneko maileguak

en: Top level
es: Maila nagusia

en: Total Due
es: Zor guztia

en: Trademark
es: Erregistratutako marka

en: Transparent
es: Gardena

en: Tre-dimensjonale gjenstander
es: Hiru dimentsioko objektuak

en: Treaties
es: Tratatuak

en: Tredimensjonal gjenstand
es: Hiru dimentsioko objektuak

en: Tredimensjonale gjenstander
es: Hiru dimentsioko objektuak

en: Triennial
es: Hiru urtean behin

en: Try logging in to the catalog
es: Saiatu katalogoan sartzen

en: Trykt kart
es: Inprimatutako mapak

note: SCRIPT
en: Tue
es: Itzulketa

note: SCRIPT
en: Tuesday
es: Asteartea

en: Type
es: Mota

en: Type of Heading
es: Goiburu-mota

en: Type:
es: Material mota:

en: Ukjent;
es: Ezezaguna;

note: SCRIPT
en: Unable to add one or more tags.
es: Etiketa bat edo gehiago ezin izan dira gehitu

en: Unavailable (lost or missing)
es: Ez eskuragarria (galdua edo desagertua)

en: Unavailable Issues
es: Ale ez eskuragarriak

en: Undervisning
es: Irakaskuntza

en: Unhighlight
es: Ez nabarmendu

en: Unified title
es: Izenburu bateratua

en: Uniform titles:
es: Izenburu uniformeak:

en: Uniform titles:
es: Izenburu uniformeak

en: Unknown
es: Ezezaguna

en: Unsubscribe
es: Desharpidetu

en: Use the "Confirm" button below to confirm deletion.
es: Sakatu "Baieztatu" botoia ezabaketa baieztatzeko

en: Use top menu bar to navigate to another part of Koha.
es: Erabili goiko menu-barra Koha-tik nabigatzeko

en: Used in
es: Hemen erabilia

en: Username:
es: Erabiltzailea:

en: Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees. If
es: Kontu bat blokeatzeko arrazoia atzerapenenak edota hondakentengatiko isunak izan ohi dira. Bai

en: Utgave:
es: Zenbakia:

en: Utgiver:
es: Egilea:

en: Utskilt fra:
es: Bereizia:

en: Utstilling
es: Erakusketa

en: Utvidet MARC-visning
es: MARC ikuspegia zabalduz

en: VHS tape / Videocassette
es: VHS zinta / Bideokasetea

en: Video Types
es: Bideo motak

en: Videokassett
es: Bideokasetea

en: Videokassett (VHS)
es: Bideokasetea (VHS)

en: Videoplate
es: Bideo-plaka

en: Videoplate (DVD)
es: Bideodiska (DVD)

en: Videospole
es: Bideo zinta

en: View Full Heading
es: Goiburu osoa ikusi

note: %1$s:  bartotal
en: View all %s of your private lists
es: Ikusi zure zerrenda pribatuetako %s guztiak

note: %1$s:  pubtotal
en: View all %s public lists
es: Ikusi zerrenda publiko guztiak %s

note: A
en: View at Amazon.com
es: Ikusi Amazon.com-en

note: A
en: View details for this title
es: Izenburu honen xehetasunak ikusi

note: A
en: View your search history
es: Ikusi zure bilaketa-historiala

en: Vinduskort
es: Txartelak

en: Visual Material
es: Ikus-materiala

en: Voksne;
es: Helduak;

en: Vol Info
es: Bolumenaren informazioa

en: Volumes:
es: Bolumenak:

en: Waiting
es: Zain

en: We take great care in protecting your privacy. On this screen, you can define how long we keep your reading history.
es: Zure pribatutasuna zaintzeak biziki kezkatzen gaitu. Pantaila honetan zehaztu dezakezu irakurketa-historiala zenbat denbora gorde nahi duzun

en: Website
es: Webgunea

en: Weekly
es: Astekaria

en: Welcome,
es: Ongi etorri,

en: Whatever your privacy rule you choose, you can delete all your reading history immediately by clicking here.
es: Hemen sakatuz gero zure irakurketa-historiala berehala ezaba dezakezu, aukeratzen duzun pribatutasun-araua dena dela

en: Wire
es: Alanbrea

en: Withdrawn (
es: Erretiratua (

en: Without periodicity
es: Aldikotasunik gabea

note: %1$s:  bor_messages_loo.message_date_formatted %2$s:  bor_messages_loo.branchname
en: Written on %s by %s
es: %s(e)(a)-an %s(e)-k idatzia

en: Year
es: Urtea

en: Year:
es: Urtea:

note: INPUT type=submit
en: Yes
es: Bai

en: You are accessing Self-Checkout from a different IP address! please log in again.
es: Automaileguan sartzen ari zara beste IP helbide batetik! Mesedez, sartu berriro

note: %1$s:  borrowername
en: You are logged in as %s.
es: Konektatuta zaude horrela %s

en: You are logging from a different IP address. Please log in again.
es: Beste IP-helbide batetik konektatzen ari zara.  Mesedez, sartu berriro

en: You can use OAI-PMH ListRecords instead of this service.
es: Zerbitzu honen ordez OAI-PMH ListRecords erabil dezakezu

en: You can't change your password.
es: Ezin duzu zure pasahitza aldatu

note: %1$s:  ELSIF ( circ_error_NOT_FOR_LOAN )
en: You cannot renew this item again. %s
es: Ezin duzu item hau berriztatu. %s

en: You currently have nothing checked out.
es: Une honetan ez duzu ezer mailegatuta

en: You currently owe fines and charges amounting to:
es: Une  honetan ordaindu gabeko isunak eta karguak dauzkazu zenbateko honetan:

en: You do not have permission to download this list.
es: Ez duzu baimenik zerrenda hau behera kargatzeko.

en: You do not have permission to send this list.
es: Ez duzu baimenik zerrenda hau bidaltzeko.

en: You entered an incorrect username or password. Please try again! And remember, usernames and passwords are case sensitive.
es: Erabiltzaile edo pasahitz okerra sartu duzu. Mesedez, saiatu berriro! Eta gogorau erabiltzaile-izenak eta pasahitzak letra larriak kontuan hartzen dituztela

en: You have a credit of:
es: Zure kreditua da:

en: You have already requested this title.
es: Izenburu hau eskatua duzu jadanik.

note: %1$s:  ELSIF ( circ_error_ISSUED_TO_ANOTHER )
en: You have borrowed too many items and can't check out any more. %s
es: Zuk item gehiegi hartu duzu maileguan eta ezin zaizu gehiago mailegatu. %s

en: You have no Fines or Charges
es: Ez daukazu isunik edo kargurik

en: You have nothing checked out
es: Ez duzu ezer mailegatua

note: SCRIPT
en: You must be logged in to add tags.
es: Etiketak sartzeko zure kontuarekin sartu behar duzu.

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: You must be logged in to create or add to Lists
es: Zerrendak sortzeko zure kontuan sartu behar duzu

en: You must select a library for pickup.
es: Liburutegi bat aukeratu behar duzu

en: You must select at least one item.
es: Gutxienez item bat aukeratu behar duzu

note: %1$s:  amount %2$s:  ELSIF ( circ_error_WTHDRAWN )
en: You owe the library %s and cannot borrow. %s
es: Liburutegiarekin zorra daukazu %s eta ezin duzu mailegu berririk hartu. %s

en: Young Adult
es: Gaztea Heldua

en: Your Cart
es: Zure saskia

en: Your Cart
es: Zure saskia

en: Your Comment
es: Zure iruzkina

note: %1$s:  shelfname
en: Your List : %s
es: Zure zerrendak: %s

en: Your Lists
es: Zure zerrendak

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: Your Lists:
es: Zure zerendak:

en: Your Messaging Settings
es: Zure mezularitza-lehentasunak

en: Your Personal Details
es: Zure datu pertsonalak

en: Your account has been frozen. Usually the reason for freezing an account is old overdues or damage fees.If
es: Zure kontua blokeatua izan da. Kontu bat blokeatzeko arrazoia atzerapen edota hondakentengatiko isunak izan ohi dira

note: %1$s:  ELSIF ( circ_error_CARD_LOST )
en: Your account has been suspended. %s
es: Zure kontua bertan etena utzi da. %s

note: %1$s:  ELSIF ( circ_error_DEBARRED )
en: Your account has expired. %s
es: Zure kontua iraungi da. %s

note: %1$s:  BORROWER_INF.warndeparture
en: Your card will expire on %s. Please contact the library if you wish to renew your subscription.
es: Zure txartela iraungiko da %s-(e)(a)n. Mesedez, lilburutegiarekin harremanetan jarri harpidetza berritzeko.

note: SCRIPT
en: Your cart is currently empty
es: Zure saskia hutsik dago

en: Your cart is empty.
es: Zure saskia hutsik dago.

en: Your corrections have been submitted to the library, and a staff member will update your record as soon as possible.
es: Zure zuzenketak liburutegira bidali dira, eta bertako langile batek eguneratuko du zure erregistroa ahalik eta azkarren.

en: Your download should begin automatically.
es: Zure deskarga automatikoki hasi beharko litzateke .

en: Your library card has been marked as lost or stolen. If this is an error, please contact the library.
es: Zure txartela galduta edo lapurtuta modura markatua izan da. Hori errore bat bada, mesedez, liburutegiarekin harremanetan jarri.

en: Your options are:
es: Zure aukerak dira:

en: Your password has been changed
es: Zure pasahitza aldatu da

note: %1$s:  minpasslen
en: Your password must be at least %s characters long.
es: Zure pasahitzak, gutxienez,  %s karaktere izan behar du.

en: Your privacy rules have been updated
es: Zure pribatatasun-arauak eguneratu dira

en: Your private lists
es: Zure zerrenda pribatuak

en: Your reading history has been deleted.
es: Zure irakurketa-historial ezabatu da.

en: Your search history is empty.
es: Zure bilaketa-historiala hutsik dago.

en: Your session has timed out due to inactivity. Please sign in.
es: Zure saioa iraungi da aktibitate-faltagatik. Mesedez, sartu berriro

en: Your suggestion has been submitted.
es: Zure iradokizuna bidali da.

en: Your userid was not found in the database. Please try again.
es: Zure erabiltzaile-izena ez da aurkitzen. Mesedez, saiatu berriro.

en: Zip Code:
es: Posta-kodea:

en: Zip Code:
es: Posta-kodea:

note: LINK
en: [% IF ( LibraryNameTitle ) %][% LibraryNameTitle %][% ELSE %]Koha Online[% END %] Catalog Recent Comments
es: [% IF ( LibraryNameTitle ) %][% LibraryNameTitle %][% ELSE %]Koha Online[% END %] Comentarios recientes del catálogo

note: INPUT type=text name=limit
en: [% limit or
es: %sMugatu edo

en: [Fewer Options]
es: [Aukera gutxiago]

en: [More options]
es: [Aukera gehiago]

en: [New Search]
es: [Bilaketa berria]

en: abstract
es: laburpena

en: abstract or summary
es: laburpena edo aurkibidea

note: %1$s:  IF ( casServerUrl )
en: account, %s please
es: kontua, %s mesedez

en: already exists!
es: lehenik badago!

note: SCRIPT
en: already in your cart
es: dagoeneko zure saskian dago

en: an identifier indicating the location to which to deliver the item for pickup
es: identifikatzaile bat zehazten duena itema erretiratzeko nora bidali behar den

en: an identifier used to look up the patron in Koha
es: Kohan bazkidea bilatzeko erabiltzen den identifikazaile bat

en: and
es: eta

en: and
es: eta

en: any
es: edozein

en: aperture card
es: irekiera-txartela

en: art original
es: jatorrizko artea

en: art reproduction
es: arte-erreprodukzioa

note: IMG
en: article
es: artikulua

note: %1$s:  WAITIN.branch %2$s:  ELSE %3$s:  WAITIN.holdingbranch %4$s:  WAITIN.branch %5$s:  END
en: at %s %s In transit from %s to %s %s
es: %s %s-n , zirkulazioan %s-tik  %s %s -ra

en: atlas
es: atlasa

en: autobiography
es: autobiografia

en: available
es: eskuragarria

en: available online
es: online eskuragarria

en: bibliography
es: bibliografia

en: bibliography
es: bibliografia

note: IMG
en: biography
es: biografia

en: biography
es: biografia

note: IMG
en: book
es: liburua

en: bristol board
es: bristol-papera

en: by
es: egilea(k):

en: canvas
es: mihisea

en: cardboard/illustration board
es: kartoia/ilustrazioa

en: cartoons or comic strips
es: istoriotxoak edo komikiak

en: catalog
es: katalogoa

en: catalogue
es: katalogoa

note: IMG
en: celestial globe
es: zeruko globoa

en: change my password
es: nire pasahitza aldatu

note: IMG
en: chart
es: mapa

en: chart
es: mapa

en: charts
es: mapak

en: children (9-14)
es: haurrak (9-14)

en: chip cartridge
es: chip del cartucho

en: click here to login
es: sakatu hemen sartzeko

en: coats of arms
es: armarriak

en: collage
es: collagea

en: collage
es: collagea

en: collective biography
es: talde-biografia

en: combination
es: konbinazioa

en: comic strip
es: istoriotxoa

note: IMG
en: computer file
es: ordenagailu-fitxategia

note: IMG
en: computer optical disc cartridge
es: ordenagailuko diska optikoen kartutxoa

en: conference publication
es: hitzaldi-argitalpena

en: contact information
es: kontaktuaren informazioa

en: contains
es: dauka

en: contains biogr. data
es: datu biografikoak dauzka

en: currently available items.
es: item eskuragarriak une honetan.

en: cylinder
es: zilindroa

note: IMG
en: database
es: datu-basea

en: date after which hold request is no longer needed
es: data honetatik aurrera erreserba-eskaera ez da beharrezkoa

en: date after which item returned to shelf if item is not picked up
es: data honetatik aurrera erretiratu ez bada, itema apalategira itzultzen da

en: defines the type of record identifier being used in the request, possible values:
es: eskaeran erabilitako erregistro-identifikatzailea zehazten du, balore posible hauekin:

en: diagram
es: diagrama

en: dictionary
es: hiztegia

en: dictionary
es: hiztegia

en: digitized microfilm
es: digitalizatutako mikrofilma

en: digitized other analog
es: digitalizatutako beste datu analogikoak

en: directory
es: direktorioa

en: directory
es: direktorioa

en: discography
es: diskografia

en: dissertation or thesis
es: disertazioa edo tesia

en: drawing
es: marrazkia

note: IMG
en: earth moon globe
es: globo terráqueo lunar

en: electronic
es: elektronikoa

en: email the Koha Administrator
es: Koha-administratzaileari idatzi

note: META http-equiv=Content-Language
en: en-us
es: es-us

en: encyclopaedia
es: entziklopedia

en: encyclopedia
es: entziklopedia

en: essay
es: saiakera

en: essays
es: saiakerak

en: examination paper
es: azterketa-lana

en: facsimiles
es: faksimileak

en: festschrift
es: oroigarrizko argitalpena

en: fiction
es: fikzioa

en: fiction
es: fikzioa

en: film cartridge
es: film-kartutxoa

en: film cassette
es: film-kasetea

en: film reel
es: film-bobina

en: filmography
es: filmografia

en: filmslip
es: diapositiba-zinta

en: filmstrip
es: diapositiba-zinta

en: filmstrip cartridge
es: diapositiba-kartutxoa

en: filmstrip roll
es: diapositiba-bobina

note: IMG
en: flash card
es: flash-txartela

en: flash card
es: flash-txartela

en: folktale
es: herri-ipuina

note: IMG
en: font
es: iturria

en: for more information on what it does and how to configure it.
es: funtzio eta konfigurazioari buruzko informazio gehiago lortzeko.

en: forms
es: formak

note: IMG
en: game
es: jokoa

en: genealogical tables
es: genealogia-taulak

en: glass
es: beira

en: graphic
es: grafikoa

en: hand-written
es: eskuz idatzia

en: handbook
es: eskuliburua

en: hardboard
es: oinarri-taula

en: has already been added.
es: dagoeneko eguneratu da.

en: here
es: hemen

en: history
es: historia

en: humor, satire
es: umorea, satira

en: humour, satire
es: umorea, satira

note: %1$s:  BORROWER_INF.title %2$s:  INCLUDE 'patron-title.inc' category_type = BORROWER_INF.category_type firstname = BORROWER_INF.firstname surname = BORROWER_INF.surname othernames = BORROWER_INF.othernames cardnumber = BORROWER_INF.cardnumber
en: if you're not %s %s)
es: zu ez bazara %s %s)

en: illuminations
es: argiketak

en: illustrations
es: ilustrazioak

en: in fines, you cannot renew your books online. Please pay your fines if you wish to renew your books.
es: isunak dauzkazula, ezin duzu zure liburuak online berriztu. Mesedez, zure liburuak berrizteko, ordaindu isunak.

en: index
es: aurkibidea

en: index
es: aurkibidea

en: individual biography
es: biografia indibiduala

note: SCRIPT
en: injecting NEW comment:
es: iruzkin BERRIA sartzen:

note: SCRIPT
en: injecting OLD comment:
es: iruzkin ZAHARRA sartzen:

en: irregular
es: irregularra

en: is exactly
es: zehazki da

en: is not empty.
es: zerrenda ez dago hutsik .

en: item
es: itema

note: SCRIPT
en: item(s) added to your cart
es:  zure saski(eta)ra gehitutako item(ak)

en: items.
es: ítems.

en: juvenile, general
es: gazteentzat, orokorra

note: IMG
en: kit
es: kit                  kita

en: kit
es: kit            kita

en: large print
es: inprimaketa handia

en: law report or digest
es: reporte legal o digesto

en: laws and legislation
es: legeak eta legedia

en: legal article
es: lege-artikulua

en: legal case and case notes
es: lege-kasuak eta lege-oharrak

en: legislation
es: legedia

en: letter
es: gutuna

en: letters
es: gutunak

en: list of authority record identifiers
es: autoritate-erregistroen identifikatzaile-zerrenda

en: list of either bibliographic or item identifiers
es: identifikatzaile bibliografiko eta/edo item-zerrenda

en: list of system record identifiers
es: sistema-erregistroaren identifikatzaile-zerrenda

en: literature surveys/reviews
es: berrikuspenak/literatur-kritikak

en: loose-leaf
es: orri solteak

en: magnetic disc
es: disko magnetikoa

en: magneto-optical disc
es: disko magneto-optikoa

note: IMG
en: map
es: mapa

en: map
es: mapa

en: maps
es: mapak

en: memoir
es: memoria

en: metal
es: metala

en: microfiche
es: mikrofitxa

en: microfiche cassette
es: mikrofitxa kasetea

en: microfilm
es: mikrofilma

en: microfilm cartridge
es: mikrofilm-kartutxoa

en: microfilm cassette
es: mikrofilm-kasetea

en: microfilm reel
es: mikrofilm-bobina

en: microopaque
es: mikroopakoa

en: microprint
es: mikro inprimatua

en: microscope slide
es: porta

en: mini-print
es: mini-inprimatua

en: mixed collection
es: bilduma mistoa

note: IMG
en: mixed materials
es: konbinatutako materiala

en: model
es: eredua

en: moon
es: ilargia

note: %1$s:  renewal_blocked_fines
en: more than %s
es: %s baino gehiago

en: motion picture
es: filma

en: motion picture
es: filma

en: multiple/other lit. forms
es: anizkoitza/beste forma literarioak

en: music
es: musika

en: my fines
es: nire isunak

en: my lists
es: nire zerrendak

en: my messaging
es: nire mezularitza

en: my personal details
es: nire datu pertsonalak

en: my privacy
es: nire pribatutasuna

en: my purchase suggestions
es: nire erosketa-iradokizunak

en: my reading history
es: nire irakurketa-historiala

en: my search history
es: nire bilaketa-historiala

en: my summary
es: nire laburpena

en: my tags
es: nire etiketak

en: newspaper
es: egunkaria

en: newspaper format
es: egunkari-formatua

en: no illustrations
es: ilustraziorik gabe

en: not a literary text
es: ez da testu literarioa

en: not fiction
es: ez fikzioa

note: IMG
en: notated music
es: musika anotatua

en: novel
es: eleberria

en: numeric data
es: zenbakizko datuak

en: numeric table
es: zenbaki-taula

en: of accompanying material,
es: material osagarriarena,

en: of contents page,
es: edukien orriarena,

en: of intermediate text,
es: bitarteko testuarena,

en: of libretto,
es: libretoarena,

en: of original work,
es: jatorrizko lanarena,

en: of subtitles,
es: azpitituluena,

en: of summary,
es: laburpenarena,

en: of title page,
es: orriaren izenburuarena,

en: of title proper,
es:  izenburu propioarena,

en: on file.
es: fitxategian.

en: online update form
es: online eguneraketa-formularioa

note: IMG
en: optical disc
es: disko optikoa

en: other
es: beste bat

en: other filmstrip type
es: beste diapositiba-film mota bat

en: other form of textual material
es: beste testu-material mota bat

en: other non-projected graphic type
es: beste  ez-proiektatutako grafiko mota bat

en: others
es: besteak

en: painting
es: margoa

en: paper
es: papera

en: password
es: pasahitza

en: patent
es: patentea

en: patent
es: patentea

en: periodical
es: periodikoa

en: photomechanical print
es: inpresio fotomekanikoa

en: photomechanical reproduction
es: erreprodukzio fotomekanikoa

en: photonegative
es: argazki-negatiboa

en: photonegative
es: argazki-negatiboa

en: photoprint
es: inprimaketa fotografikoa

en: photoprint
es: inprimaketa fotografikoa

en: picture
es: irudia

en: picture
es: irudia

note: IMG
en: planetary or lunar globe
es: lurbira- edo ilargibira-globoa

en: plans
es: planak

en: plaster
es: igeltsua

en: plates
es: plakak

en: poetry
es: poesia

en: poetry
es: poesia

en: porcelaine
es: portzelana

en: portraits
es: erretratuak

en: pre-primary (0-5)
es: haur hezkuntza (0-5)

en: print
es: inprimatua

en: print
es: inprimatua

en: profile
es: profila

en: programmed text
es: programatutako testuak

en: programmed text books
es: programatutako testu-liburuak

en: project description
es: proiektuaren deskribapena

en: purchase suggestion
es:  erosketa-iradokizuna

en: reformatted digital
es: digital birformateatua

en: regular print
es: inprimaketa erregularra

en: regular print
es: inprimaketa erregularra

en: rehearsal
es: saiakera

note: IMG
en: remote
es: urruneko

en: remote-sensing image
es: imagen de sensado remoto

en: reporting
es: txostena

en: requests a particular format or set of formats in reporting availability
es: formatu edo formatu multzo jakin bat eskatzen du txostenetarako

en: requests a particular level of detail in reporting availability, possible values:
es: xehetasun-maila jakin bat eskatzen du txostenetarako; balio posibleak:

en: results_summary description
es: Emaitza-laburpenaren deskribapena

en: results_summary edition
es: Edizioaren emaitza-laburpena

en: results_summary other_title
es: emaitza-laburpena  beste izenburu bat

en: results_summary publisher
es: emaitza-laburpena argitaratzailea

en: results_summary series
es:  results_summary serieak

en: results_summary uniform_title
es: results_summary título uniforme                    results_summary izenburu uniformea

note: %1$s:  total |html %2$s:  IF ( related ) %3$s:  FOREACH relate IN related %4$s:  relate.related_search %5$s:  END %6$s:  END
en: returned %s results. %s (related searches: %s%s%s). %s
es: bilaketak itzuli d(it)u %s emaitza. %s (erlazionatutako bilaketak: %s%s%s). %s

en: review
es: berrikuspena

en: roll
es: bobina

en: samples
es: adibideak

en: schema
es: eskema

note: IMG
en: score
es: puntuazioa

en: search
es: bilatu

en: section
es: saila

note: IMG
en: serial
es: aldikazko argitalpen

en: series
es: seriea(k)

en: short stories
es: ipuinak

en: short story
es: ipuina

en: shows your account to be clear, please consult a librarian.
es: zure kontua garbi dagoela erakusten du, mesedez, liburuzainarekin kontsultatu.

en: shows your account to be clear, please contact the library.
es: zure kontua garbi dagoela erakusten du, mesedez , liburuzainarekin kontsultatu.

note: %1$s:  RESERVE.datesent %2$s:  ELSE %3$s:  END %4$s:  END
en: since %s %s Pending %s %s
es: %s %s-(e)tik zain %s %s

en: skin
es: azala

note: IMG
en: slide
es: diapositiba

en: slide
es: diapositiba

note: IMG
en: sound
es: soinua

en: sound
es: soinua

en: sound cartridge
es: soinu-kartutxoa

en: sound cassette
es: soinu-kartutxoa

note: IMG
en: sound disc
es: soinu-diska

en: sound recordings
es: soinu-grabazioak

en: sound-tape reel
es: soinu-zintaren bobina

en: sound-track film
es: filmeko soinu-banda

en: specifies the metadata schema of records to be returned, possible values:
es: itzulitako metadatoen eskema zehazten du, balio posibleak:

en: speech
es: diskurtsoa

en: speeches, oratory
es: diskurtsoak, oratoria

en: standard
es: estandarra

en: starts with
es: hasten da

en: statistics
es: estatistikak

en: statistics
es: estatistikak

en: stone
es: harria

en: subjects
es: gaiak

en: survey of literature
es: literatura-ikerketa

en: synthetics
es: sintetikoak

en: system item identifier
es: sistemako item-identifikatzailea

en: tactile, with no writing system
es: taktila, idazteko sistemarik gabe

note: %1$s:  IF ( opacuserlogin ) %2$s:  END
en: tags%s from other users%s.
es: etiketa%s (beste erabiltzaileenak)%s.

en: tape cartridge
es: zinta-kartutxoa

en: tape cassette
es: zinta-kasetea

en: tape reel
es: zinta-bobina

en: technical drawing
es: marrazketa teknikoa

en: technical drawing
es: marrazketa teknikoa

en: technical report
es: txosten teknikoa

note: IMG
en: terrestrial globe
es: lurbira-globoa

en: text in looseleaf binder
es: testua karpeta eraztundunean

en: textile
es: ehun-gaiak

en: the ILS identifier for the bibliographic record on which the request is placed
es: eskaeraren oinarrian daogen erregistro bibliografikoaren ILS identifikadorea

en: the ILS identifier for the patron for whom the request is placed
es: eskaeraren onuraduna den bazkidearen ILS identifikadorea

en: the ILS identifier for the specific item on which the request is placed
es: eskaeraren oinarrian dagoen item espezifikoaren ILS identifikadorea

en: the date the patron would like the item returned by
es: bazkideak nahiko luke honek itzulitako itema

en: the type of the identifier, possible values:
es: identifikatzaile-mota, balio posibleak:

en: the unique patron identifier in the ILS; the same identifier returned by LookupPatron or AuthenticatePatron
es: ILSko bazkide-identifikadoer bakarra; LookupPatron-ek edo AuthenticatePatron-ek itzultzen duten hori bera

en: there may be a delay in restoring your account if you submit online)
es: online bidaltzen baduzu, zure kontua berrezartzerakoan atzerapena egon daiteke)

note: %1$s:  END
en: there may be a delay in restoring your account if you submit online)%s.
es: online bidaltzen baduzu, zure kontua berrezartzerakoan atzerapena egon daiteke)%s

en: theses
es: tesiak

en: title
es: izenburua

en: to create new Lists.
es: zerrenda berriak sortzeko.

en: to post a comment.
es: iruzkin bat jartzeko.

note: %1$s:  END %2$s:  END
en: to see your own saved tags. %s%s
es: zure etiketak ikusteko. %s%s

en: to submit current information (
es: uneko informazioa bidaltzeko)

en: toy
es: jostailua

en: transparencies
es: gardenkiak

en: transparency
es: gardenkia

en: treaties
es: tratatuak

en: treaty
es: tratatua

en: unknown
es: ezezaguna

en: up to
es: arte

en: user's login identifier
es: bazkidearen sarbide-identifikatzailea

en: user's password
es: erabiltzailearen pasahitza

en: username
es: erabiltzaile-izena

en: video recording
es: bideo-grabazioa

en: videocartridge
es: bideo-kartutxoa

en: videocassette
es:  bideokasetea

note: IMG
en: videodisc
es: bideodiskoa

en: videorecording
es: bideo-grabazioa

en: videoreel
es: bideo-bobina

en: view
es: ikuspegia

note: SCRIPT
en: view labeled
es: etiketatutako ikuspegia

note: For the first occurrence, SCRIPT
en: view plain
es: ikuspegi sinplea

note: IMG
en: visual material
es: ikus-materiala

en: visual projection
es: ikus-proiekzioa

en: was not found in the database. Please try again.
es: datu-basean ez da aurkitu. Mesedez, saiatu berriro.

note: IMG
en: web site
es: webgunea

en: whether or not to return fine information in the response
es: erantzunean, isunen gaineko informazioa itzuli edo ez

en: whether or not to return hold request information in the response
es: erantzunean, erreserben gaineko informazioa itzuli edo ez

en: whether or not to return loan information in the response
es: erantzunean, maileguen gaineko informazioa itzuli edo ez

en: whether or not to return patron's contact information in the response
es: erantzunean, bazkidearen kontaktuaren gaineko informazioa itzuli edo ez

en: wire recording
es: grabazioa alanbrean

en: with the self checkout system
es: automailegu sistemarekin

en: wood
es: egurra

en: you
es: zuk egindako iruzkina

en: your account page
es: ure kontuaren orria
